آغاز اجرای طرح “هر شهید یک حافظ” در قزوین

به گزارش خبرگزاری وایکو از قزوین؛ حسین براتی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در رونمایی از طرح هر شهید یک حافظ که عصر سه شنبه در حسنیه گلزار شهدای امامزاده حسین (علیه السلام) برگزار شد، ضمن تشکر از بانیان این برنامه در این مکان ملکوتی که به نور و یاد شهدا و اهل بیت (ع) عطرآگین است و عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت رییس جمهور محبوب، مردمی، انقلابی و جهادی حضرت آیت الله رییسی و همه همراهانشان اظهار کرد: دوست دارم این کار را برای باقیات صالحات از جانب همه ما و عزیزان موسسه مجری و هرکسی که در انجام این کار خیر و نورانی موثر بوده و قدمی برداشته به یادگار بگذاریم و همه ثواب آن را به روح مطهر شهید آیت الله رییسی و همراهانشان هدیه می کنیم.

براتی ادامه داد: در حوزه مسایل فرهنگی هنری قرآنی حرکتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شده است تحت عنوان “قرارگاه شهید آوینی” که در چند حوزه ماموریتی به عهده اش گذاشته شده است و یکی از این حوزه ها حوزه فعالیت های قرآنی است.

این مدیر فرهنگی استان ضمن تحسین پرویز خوش پنجه مدیر مهد قرآن کریم استان قزوین و همه کسانی که به وی در انجام فعالیت های قرآنی در سطح استان و شهرستانها کمک می کنند و در راه قرآن خدمت می کنند عنوان کرد: استان قزوین دومین استانی است که این حرکت مبارک را تحت عنوان “هر شهید یک حافظ” آغاز کرده است و قبل از قزوین استان یزد اولین استانی است که این کار را به صورت مبتکرانه انجام داده است.

وی ادامه داد: اصالتاً این کار بر اساس عمل به فرمایش مقام معظم رهبری است که فرموده اند می بایست کشور ما 10 میلیون حافظ تربیت کند لذا امیدواریم ما نیز در قزوین که دارای پیشینه خوب مذهبی و قرآنی است به کمک موسسه خوش پیشینه مهد قرآن کریم استان می توانیم این کار را طی سه فاز به انجام برسانیم.

براتی افزود: به مدد الهی فاز اول این طرح را امسال و فاز دوم را سال بعد به انجام خواهیم رساند و فاز سوم را نیز به امید خدا در سال سوم عملیاتی خواهیم کرد.

وی گفت: موسسه حضرت خدیجه (س) نیز یک ماموریت دیگر در حوزه قرآنی تعریف کرده است که آن نیز به زودی به همین شکل تدوین و از طرحش رونمایی خواهد شد و جامعه ایمانی و علاقمند به فعالیت های فرهنگی و قرآنی با حضور حداکثری و حمایت از این فعالیت ها سبب خواهند شد فعالین قرآنی استان با انگیزه بیشتری به فعالیت های قرآنی بپردازند.

این مسیول یادآورشد: امیدواریم مسیولین استانداری و شهرداری قزوین نیز با تمام قوا در انجام این امر قرآنی خداپسندانه که هم تربیت دنیوی برایمان دارد و هم شامل آثار اخروی می شود، یاریگر ما باشند تا با حمایت این عزیزان بتوانیم طرحمان را از لحاظ کمی و کیفی توسعه داده و زمینه استفاده افراد بیشتری را که علاقمند به این حوزه هستند فراهم کنیم.

براتی خاطرنشان کرد: طرح قرارگاه شهید آوینی در هفت رشته انجام وظیفه خواهد داشت که یکی از آنها در حوزه قرآن است و در این حوزه سه طرح قرآنی توسط انجمن قرآن و نهج البلاغه و موسسه حضرت خدیجه (س) و موسسه مهد قرآن کریم پیاده خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: در بخش حلقه های میانی و جبهه نیروهای مردمی هم جبهه فرهنگی انقلاب قزوین دو طرح وجود دارد و در حوزه زیست بوم فرهنگ و هنر نیز ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و دو معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین هم یک طرح تحت عنوان “فرزندان ایران” خواهند داشت که امیدواریم با غلیان امورات مذهبی و آیینی بتوانند ماموریت هایی که برایشان تعریف و پیش بینی شده را به شایستگی انجام دهند.

گفتنی است در پایان این مراسم از پوستر این طرح رونمایی و مقرر شد در این طرح با برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی، نسبت به آموزش و توانمندسازی اهالی قرآن کریم اقدام شود.

آغاز اجرای طرح "هر شهید یک حافظ" در قزوین

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز اجرای طرح “هر شهید یک حافظ” در قزوین" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز اجرای طرح “هر شهید یک حافظ” در قزوین"، کلیک کنید.