آمریکا بزودی مهم ترین توافق امنیتی با اوکراین را امضا می کند

آمریکا بزودی مهم ترین توافق امنیتی با اوکراین را امضا می کند

آمریکا در نظر دارد یک پیمان امنیتی دو جانبه با اوکراین امضا کند که هدف آن کمک رسانی به کی یف پس از روابط «تنش آلود» با غرب است.

به گزارش وایکو، این توافق نامه که قرار است ماه آینده در حاشیه نشست گروه هفت در ایتالیا به امضا برسد، مهم ترین توافق در میان سلسله توافق هایی که اوکراین با کشورهای ناتو به امضا رسانده، است که تعهداتی در زمینه حمایت بلندمدت از جمله آموزش نظامی، اشتراک گذاری اطلاعات و کمک های اقتصادی را ارایه می دهد.

ناخشنودی ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین از جو بایدن، همتای آمریکاییش در این هفته آشکار شد؛ زمانی که زلنسکی در اظهاراتی تند، بایدن را توبیخ کرد و گفت که تصمیم وی برای حضور در یک کمپین جمع آوری کمک مالی حزب دموکرات به جای اجلاس صلح اوکراین در تاریخ 15-16 ژوین «تصمیمی قوی نیست».

یکی از مقامات ارشد دولت زلنسکی که با فایننشال تایمز درباره روابط آمریکا و اوکراین صحبت کرد، گفت: «ما از زمان آغاز جنگ، هرگز اینقدر از هم دور نبوده ایم. این بسیار، بسیار تنش آمیز است.»

با این حال، چند روز قبل از اجلاس صلح، انتظار می رود زلنسکی و بایدن یک توافق امنیتی دو جانبه را امضا کنند.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا بزودی مهم ترین توافق امنیتی با اوکراین را امضا می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا بزودی مهم ترین توافق امنیتی با اوکراین را امضا می کند"، کلیک کنید.