آمریکا تحویل کمک ها به غزه از طریق اسکله را متوقف کرد

آمریکا تحویل کمک ها به غزه از طریق اسکله را متوقف کرد

آفتاب نیوز :

طوفان به این اسکله آسیب رسانده و استفاده از آن را با مشکل مواجه ساخته است.

این شبکه آمریکایی در گزارش خود با استناد به یک مقام سازمان ملل، یک مقام آمریکایی و یک مقام اسراییلی اعلام کرد که انتظار می رود ارتش آمریکا روز سه شنبه خبر توقف این عملیات را به صورت رسمی اعلام کند.

به گزارش ایرنا، روزنامه گاردین به نقل از ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) خبر داد که چهار کشتی ارتش ایالات متحده برای کمک رسانی به غزه، روز (شنبه) تحت تاثیر دریای متلاطم قرار گرفته و با مشکل مواجه شدند.

یک مقام نظامی آمریکایی روز جمعه اعلام کرد که یک سرباز آمریکایی مستقر روی اسکله در سواحل غزه در یک حادثه غیر رزمی روز پنجشنبه بشدت مجروح شده و حال او وخیم گزارش شده است.

اسکله شناوری که آمریکا روند ساخت آن را از ماه گذشته (آوریل) با هزینه دست کم 320 میلیون دلار آغاز کرده، مدعی است با هدف ارسال کمک های بشردوستانه بیشتر به نوار غزه که بر اثر هفت ماه جنگ اسراییل ویران شده، احداث شده است.

ماه گذشته یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد: واشنگتن در روز های آینده ارسال کمک به غزه را از طریق یک اسکله نظامی آغاز خواهد کرد.

پیت نگوین معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی به شبکه سی ان ان گفت: یک کشتی که برای حمل پالت های کمک های بشردوستانه از قبرس به اسکله استفاده می شود، روز پنجشنبه در شرق مدیترانه پهلو خواهد گرفت.

گروه های مقاومت فلسطین 15 مهرماه 1402برابر با هفتم اکتبر 2023، عملیات غافلگیرکننده ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسراییل آغاز کردند که پس از 45 روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه 1402 برابر با 24 نوامبر 2023، میان اسراییل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسراییل برقرار شد. این وقفه یا آتش بس موقت هفت روز طول کشید و سرانجام 10 آذر برابر با اول دسامبر 2023 به پایان رسید و رژیم اسراییل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

کابینه جنگ رژیم اسراییل 17 اردیبهشت ماه 1403 برابر با 6 می 2024 نیز به رغم مخالفت های بین المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تایید کرد و ارتش این رژیم، از 18 اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده است و بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسراییل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بست.

این عملیات تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس مصر و قطر را پذیرفته است؛ اما اسراییل ادعا کرد که این پیشنهاد خواسته های ضروری این رژیم را تامین نمی کند.

به گفته مقامات بهداشتی فلسطین، تاکنون نزدیک به 34 هزار و 800 فلسطینی در غزه به شهادت رسیده اند که بیشتر آن ها زنان و کودکان هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا تحویل کمک ها به غزه از طریق اسکله را متوقف کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا تحویل کمک ها به غزه از طریق اسکله را متوقف کرد"، کلیک کنید.