آیین سنتی «اذن عزا» حضرت سیدالشهدا(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود

آیین سنتی «اذن عزا» حضرت سیدالشهدا(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود

وایکو/خراسان رضوی در آستانه فرارسیدن ماه‌های محرم و صفر و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، حرم مطهر ثامن‌الحجج، حضرت امام رضا (ع) عطر ماتم و اندوه به خود می‌گیرد و خادمان حضرت، مهیای برپایی مجالس عزای حسینی می‌شوند.

مراسم اذن عزا بعدازظهر روز شنبه، ۱۶ تیرماه، با حضور هیات‌های مذهبی و خدام حرم مطهر رضوی در بارگاه منور رضوی برگزار خواهد شد.

در این مراسم فضای حرم مطهر با نوحه‌ها و مرثیه‌سرایی مداحان اهل‌بیت(ع) عطر ماتم و اندوه به خود گرفته و خادمان و زائران حضرت برای عزاداری در ماه محرم آماده می‌شوند.

همزمان با مراسم اذن عزا، پرچم متبرک حضرت امام رضا(ع) به ۱۴۰ هیئت منتخب از سراسر کشور و ۱۰ هیئت بین‌المللی اهدا خواهد شد، این پرچم‌های متبرک در مجالس عزای سراسر کشور برافراشته شده و شور و شعور حسینی را در دل عاشقان مکتب عاشورا، زنده نگاه می‌دارند.

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، پس از مراسم اذن عزا و همزمان با غروب آفتاب، پرچم گنبد مطهر حضرت امام رضا(ع) و پوشش ضریح مبارک ایشان به رنگ مشکی درخواهد آمد که این اقدام، به نشانه آغاز عزاداری و سوگواری برای شهادت سیدالشهدا(ع) و یاران با وفایشان انجام شده و به مدت ۶۳ روز، حرم مطهر رضوی سیاه‌پوش خواهد بود.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیین سنتی «اذن عزا» حضرت سیدالشهدا(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیین سنتی «اذن عزا» حضرت سیدالشهدا(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود"، کلیک کنید.