ادعای کاخ سفید: پیشروی روسیه در خارکیف متوقف شده است

ادعای کاخ سفید: پیشروی روسیه در خارکیف متوقف شده است

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید ادعا کرد عملیات روسیه در منطقه خارکیف، واقع در شمال شرقی اوکراین متوقف شده و بعید است که بیش از این پیشروی کند.

به گزارش وایکو، «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد که ورود تسلیحات آمریکایی به تغییر مسیر نبرد در اطراف خارکیف کمک کرده است.

پایگاه خبری هیل به نقل از سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گزارش کرد: «نیروهای اوکراینی موفق شده اند پیشروی روسیه را به خصوص در اطراف خارکیف به عقب برانند. پیشروی نیروهای روسیه به نوعی متوقف شده و بعید است که آنها بخواهند بیش از این پیشروی کنند.»

جان کربی افزود که اوکراین همچنان «تحت فشار» است و آنها وضعیت را عادی تلقی نمی کنند و این ارزیابی هنگام ملاقات «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا با «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین روز جمعه به مناسبت هشتادمین سالگرد جنگ نرماندی انجام شد.

هفته گذشته واشنگتن رسما تصمیمی را مبنی بر استفاده از تسلیحات آمریکایی علیه آنچه ایالات متحده «محدوده قلمرو اوکراین» می داند، اعلام کرد و به دنبال این تصمیم، رییس جمهور اوکراین فورا از این اقدام استقبال کرد اما مدعی شد که «کافی نیست».

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت واشنگتن تاکنون اجازه استفاده از تسلیحات آمریکایی را برای هدف گیری مواضعی در مرز روسیه با منطقه خارکیف اوکراین صادر کرده اما احتمال رفع محدودیت های بیشتر را که بستگی به وضعیت میدان نبرد دارد، رد نمی کند.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای کاخ سفید: پیشروی روسیه در خارکیف متوقف شده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای کاخ سفید: پیشروی روسیه در خارکیف متوقف شده است"، کلیک کنید.