اسراییل فورا حمله به رفح را متوقف کند

اسراییل فورا حمله به رفح را متوقف کند

آفتاب نیوز :

به گزارش شبکه «الجزیره»، قاضی «نواف سلام» رییس دیوان بین المللی دادگستری امروز گفت که آفریقای جنوبی از دادگاه در خصوص اتخاذ تدابیر اضافی با توجه به عملیات های نظامی در رفح درخواست کرده است.

وی با اشاره به وخامت اوضاع معیشتی ساکنان نوار غزه گفت: اوضاع در رفح پس از چند هفته بمباران، فاجعه بار است و از زمان آغاز حمله زمینی حدود 800 هزار نفر آواره شده اند.

قاضی سلام گفت: تدابیر موقتی که دادگاه در ماه مارس اتخاذ کرد با توجه به تحولات اخیر پاسخگو نیست و اسراییل بایستی از هر گونه عملیات هایی که خطری برای فلسطینیان محسوب می شود، خودداری کند.

وی تصریح کرد: دادگاه در خصوص تدابیری که اسراییل در رفح اتخاذ کرده، قانع نشده است، مسیولان بین المللی درباره خطرات علیه غیرنظامیان در رفح هشدار داده اند، وضعیت کنونی نیز خطراتی دارد و خسارت های جبران ناپذیر در حقوق مردم در غزه خواهد داشت.

وی افزود: طبق معاهده منع نسل کُشی، هر گونه عملیاتی در رفح ممکن است به تخریب جزیی یا کلی در این شهر منجر شود و اسراییل بایستی فورا حملات نظامی به رفح را متوقف کند؛ از دیدگاه ما هر گونه عملیات نظامی در رفح، موجب ویرانی کلی در منطقه خواهد شد.

رییس دیوان لاهه همچنین گفت: دادگاه خواستار آزادی سریع و بدون شرط اسراست و اسراییل باید عملیات های نظامی یا هر گونه عملیات دیگر در رفح را متوقف کرده و گذرگاه رفح را بازگشایی کند، اسراییل همچنین باید ورود هر گونه کمیته حقیقت یاب به نوار غزه برای تحقیق درباره اتهام نسل کُشی را تضمین کند.

در همین ارتباط اخیرا دادستان ارشد دیوان بین المللی دادگستری درخواستی برای صدور حکم بازداشت «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و چند مقام ارشد این رژیم ارایه کرد.

کریم خان در بیانیه ای که پس از بیش از هفت ماه جنگ در غزه صادر شده است، گفت: دلایل منطقی نشان می دهد که نتانیاهو و دیگر مقام های ارشد اسراییل به جنایت علیه بشریت متهم هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسراییل فورا حمله به رفح را متوقف کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسراییل فورا حمله به رفح را متوقف کند"، کلیک کنید.