اسلام خواهی از دستاوردهای قیام 15 خرداد است/شهید جمهور مسیر جدیدی در خدمتگزاری بنا نهاد

وایکو/گیلان استاندار گیلان با بیان اینکه قیام 15 خرداد چون در ماه محرم آغاز شد به نوعی با خون شهدای کربلا آمیخته شده، گفت: یکی از دستاوردهای 15 خرداد این است که مردم به دولت های بیگانه اعتماد نمی کنند، همچنین بحث اسلام خواهی از دیگر دستاوردهای این قیام است.

اسدالله عباسی امروز، 15 خردادماه در آیین گرامیداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، قیام خونین 15 خرداد و نخستین شهید نهضت انقلاب اسلامی شهید سید یونس حسینی آغوزبنی رودباری که در مصلی شهر رودبار برگزار شد، با گرامیداشت یاد خاطره امام و شهدا، اظهار کرد: مشعلی که امام راحل برافروخت خاموش نمی شود، چراغ انقلاب اسلامی و نهضت بنابر فرموده امام با خون شهید حجت الاسلام سیدیونس حسینی آغوزبنی فروزان شد.

وی افزود: قیام 15 خرداد چون در ماه محرم آغاز شد به نوعی با خون شهدای کربلا آمیخته شده و تداوم خواهد داشت تا به دست پرچمدار حقیقی عدالت حضرت ولیعصر(عج) برسد؛ بیش از 60 سال از آغاز نهضت گذشته اما کماکان چراغ مبارزه با استکبار و دیکتاتوری بر اساس فلسفه قیام عاشورا روشن است.

استاندار گیلان بیان کرد: در سال 1342 صدای عدالت خواهی و مبارزه با ظلم حضرت امام(ره) براساس گفتمان و آموزه های دینی و برگرفته از قرآن و عترت برخاست و فراز و نشیب های متعددی را هم پشت سر گذاشت.

عباسی ادامه داد: امام راحل همواره در تبعیدهای عراق، ترکیه و پاریس دست از مبارزه برنداشتند و سرانجام در 12 بهمن 57 در کشور حضور یافتند و در 22 بهمن 57 پیروزی انقلاب رقم خورد؛ معمار کبیر انقلاب با تکیه بر آرای مردم، وحدت کلمه و با استعانت از خداوند، بر اساس اصل جمهوریت و اسلامیت، مردم سالاری دینی، آموزه های اسلام و قرآن نظام اسلامی را بنا نهادند.

اسلام خواهی از دستاوردهای قیام 15 خرداد است/شهید جمهور مسیر جدیدی در خدمتگزاری بنا نهاد

وی با تاکید بر اینکه تکیه بر آرا و نظر مردم از اصول امام راحل بود، تصریح کرد: معمار کبیر انقلاب اسلامی با تصویب قانون اساسی و با اصل مردم سالاری دینی نهضتی را بنا کردند که همچنان سالها با اقتدار مقابل ستمگران ایستاده است. بعد از پیروزی انقلاب تجزیه طلبان اقداماتی را در کشور رقم زدند و در نهایت جنگ تحمیلی آغاز شد و همان کشورهایی که مدعی حقوق بشر هستند، مقابل ایران اسلامی در جبهه استکبار ایستادند.

استاندار گیلان با اشاره به دستاوردهای 15 خرداد بیان کرد: یکی از دستاوردهای 15 خرداد این است که مردم به دولت های بیگانه اعتماد نمی کنند، همچنین بحث اسلام خواهی از دیگر دستاوردهای این قیام است. علما و فضلای حوزه و کسانی که براساس آموزه های دینی و اعتقادات و باورهای اسلامی قدم برداشتند مورد توجه و اعتماد مردم قرار گرفتند و آنان را به سمت اسلام خواهی جذب کردند.

عباسی افزود: از برکت خون شهید رودباری امروز کشور ما مقتدرانه در برابر همه قدرت ها که به دنبال چپاول منابع دیگر کشورها هستند، ایستادگی کردیم؛ به عبارتی مقاومت و ایستادگی ثمره خون شهداست. همین امر موجب شد امام راحل با دلی آرام و قلبی مطمین از خدمت مردم مرخص شدند و پرچمی که برافراشتند را به دست مقام معظم رهبری سپردند.

استاندار گیلان ادامه داد: در بعد از جنگ علاوه بر بازسازی ها، اعمال تحریم های ظالمانه اقتصادی و فتنه انگیزی های مختلف که با حمایت دشمن انجام می شد، رقم خورد که با درایت مدبرانه رهبر انقلاب موانع از سر راه برداشته شد.

وی با اشاره به فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال امام(ره) در خصوص شهید جمهور، گفت: مقام معظم رهبری روز گذشته فرمودند که آقای رییسی به لبخند برخی از دشمنان اعتنا نمی کرد، این یک راهبرد بر مبنای عزت، حکمت و مصلحت است که در دیپلماسی خارجی هم به پشتوانه قانون اساسی و سیاست های ابلاغی و آنچه که از قرآن و اعتقادات و باورهای قلبی آمده، شعار انقلاب توسط رییس جمهور شهید احیا و در جهان طنین انداز شد.

استاندار گیلان افزود: اینکه چرا مسیله حمایت از فلسطین را مطرح می کنیم برای اینکه رژیم صهیونیستی یک تهدید علیه اسلام و قرآن است لذا ما برای دفاع از قرآن اعتقاد و باور داریم، صدای مردم مظلوم فلسطین امروز از طریق همین حرکت هایی که در مراکز علمی و دانشگاه ها سراسر دنیا برخاسته و به گوش جهانیان رسیده و موجب شده تا دنیا و مجامع مختلف فریاد مظلومیت فلسطین را بشنوند.

وی ادامه داد: مسیله عادی سازی در حال اجرا بود که طوفان الاقصی به موقع شعله ور شد، این اراده خداوند بود که توسط نیروهای مقاومت رقم خورد، صهیونیست ها به دنبال از بین بردن اسلام و قرآن و ایجاد تفرقه بین ملت ها بودند اما عملیات طوفان الاقصی نقشه آنان را برهم زد. ما اگر سکوت کنیم دشمن سکوت نمی کند آنها چه حقی داشتند که دانشمندان هسته ای مارا به شهادت برسانند یا به سفارت ما در سوریه تجاوز کنند! یقین بدانید دشمن همیشه دشمن است.

عباسی بیان کرد: آمریکا به چه حقی بمب های نامتعارف به رژیم صهیونیستی می دهد تا بر سر کودکان و زنان غزه بریزد و منجربه شهادت بیش از 36 هزار ملت بی گناه شود! اینها چگونه باید به وجدان بشریت پاسخ بدهند.

اسلام خواهی از دستاوردهای قیام 15 خرداد است/شهید جمهور مسیر جدیدی در خدمتگزاری بنا نهاد

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: شهدا برای ما عزت، حماسه و اقتدار آفریدند باید قدر آنها را بدانیم و مسیر عزتمندانه ای که ترسیم کردند ادامه دهنده مسیرشان باشیم، ماموریت اعتقادی و انقلابی ما مشخص است و نمی توانیم سکوت کنیم اگر به امام حسین(ع) و قیام وی اعتقاد داریم باید ادامه دهنده راه آنها باشیم.

عباسی با اشاره به تاکیدات شهید جمهور بر حضور و دیدارهای مردمی، بیان کرد: آیت الله رییسی قرار بود برای افتتاح آزادراه منجیل رودبار در منجیل حضور یابند، حتی مقدمات حضور ایشان فراهم شد و بنابر تاکیدشان قرار بود دیدار مردمی در منجیل و با خانواده شهدا انجام شود اما شدت وزش باد 80 کیلومتر برساعت گزارش شد که امکان حضور با بالگرد فراهم نبود، حتی مقرر شد از طریق فرودگاه سردار جنگل حضورشان صورت پذیرد که سپس به منجیل بروند اما ایشان نپذیرفت که در رشت هم دیدار مردمی نداشته باشد به همین دلیل حضور در استان را به فرصت دیگری موکول کردند که دیدار با مردم میسر باشد.

استاندار گیلان گفت: در سفر اول هیات دولت به گیلان بالغ بر 20 همت پروژه در بخش های مختلف عمرانی، آب، راه، برق، فضاهای ورزشی، احیای صنایع راکد، گاز و غیره انجام گرفت و همواره تاکید بر توسعه مناطق محروم داشتند. توجه ایشان به خدمت رسانی به مردم باعث محبوبیت شان بین مردم شد و مردم در مراسم تشییع شهید جمهور سوگواری کردند و حماسه آفریدند و این تلنگری برای مدیران است که اگر خدمت خالصانه داشته باشند، مردم قدردان هستند.

وی افزود: با ارتحال امام در سال 68، هیچ خللی در مسایل کشور پیش نیامد در حادثه امسال و شهادت شهدای خدمت هم هیچ خللی در امورات کشور وارد نشد، چون باور داریم این انقلاب، انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) است.

استاندار گیلان با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: بر اساس قانون اساسی ظرف 50 روز باید انتخابات برگزار شود، سلامت انتخابات برای ما بسیار مهم است و همراهی شما مردم ولایتمدار بسیار تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: به رییس جمهوری آگاه و معتقد نیاز داریم که با روحیه جهادی و خدمت خالصانه راه شهدای خدمت را ادامه دهد. مقدمات برگزاری انتخابات سالم فراهم شده تا با همراهی و همدلی و مشارکت شما رییس جمهوری انتخاب شود که برای مردم و کشور کار انجام دهد.

عباسی با اشاره به در پیش بودن سالروز زلزله هولناک رودبار که یک سال بعد از ارتحال امام رخ داد، یاد و خاطره درگذشتگان این حادثه را گرامی داشت.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسلام خواهی از دستاوردهای قیام 15 خرداد است/شهید جمهور مسیر جدیدی در خدمتگزاری بنا نهاد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسلام خواهی از دستاوردهای قیام 15 خرداد است/شهید جمهور مسیر جدیدی در خدمتگزاری بنا نهاد"، کلیک کنید.