اشتباه بی سابقه گوگل بازنشستگان را سردرگم کرد!

اشتباه بی سابقه گوگل بازنشستگان را سردرگم کرد!

به گزارش خبرگزاری وایکو، براساس گزارش گاردین، بیش از نیم میلیون نفر از اعضای صندوق بازنشستگی UniSuper یک هفته را بدون امکان دسترسی به حساب های خود سپری کردند. این اتفاق به دلیل «پیکربندی اشتباه» گوگل کلاد رخ داد و باعث شد که حساب های ابری این صندوق بازنشستگی حذف شوند.

ارایه ی خدمات به مشتریان UniSuper بعد از یک هفته آفلاین بودن سیستم، باردیگر امکان پذیر شد. موجودی حساب های بازنشستگی اکنون مربوط به هفته ی گذشته است؛ اما UniSuper اعلام کرد که در اسرع وقت حساب ها را به روزرسانی خواهد کرد.

پیتر چون، مدیرعامل یونی سوپر، به 620٬000 عضو این صندوق بازنشستگی اعلام کرد که دسترسی نداشتن به حساب ها در پی حملات سایبری اتفاق نیفتاده و هیچ گونه اطلاعات شخصی اعضای صندوق فاش نشده است. او به اختلال در سرویس گوگل کلاد به عنوان عامل این مشکل اشاره کرد.

پیتر چون و توماس کوریان، مدیرعامل گوگل کلاد، در بیانیه ای مشترک از اعضای صندوق به دلیل قطعی سیستم عذرخواهی کردند و گفتند که این اتفاق بسیار ناامیدکننده و آزاردهنده بود.

کوریان و چون اعلام کردند که پیکربندی اشتباه گوگل کلاد به حذف اشتراک حساب ابری یونی سوپر منجر شده بود؛ مشکلی که قبلاً هرگز برای هیچ کدام از کاربران گوگل کلاد در سطح جهان اتفاق نیفتاده است.

گوگل کلاد اقدامات لازم برای پیشگیری از وقوع دوباره ی مشکل را در پیش گرفته و دلایل این اختلال را شناسایی کرده است. این اتفاق در حالی افتاد که یونی سوپر برای اطمینان و جلوگیری از اختلالات این چنینی در دو منطقه ی جغرافیایی حساب ابری داشت؛ ولی در کمال تعجب حساب ابری این صندوق مالی در هر دو منطقه حذف شد.

یونی سوپر درنهایت موفق شد سرویس خود را بازیابی کند؛ چراکه از اطلاعات این صندوق به واسطه ی ارایه دهنده ی دیگری بکاپ گرفته شده بود. یونی سوپر و گوگل کلاد توانستند با استفاده از نسخه های پشتیبان، داده های ازدست رفته را به حداقل برسانند و بازیابی داده ها را سریع تر انجام دهند.

بازیابی داده های محرمانه ی یونی سوپر مستلزم تمرکز و تلاش و مشارکت بی نظیری بود که با همکاری و تعهد بین یونی سوپر و گوگل کلاد امکان پذیر شد. یونی سوپر تقریباً 125 میلیارد دلار سرمایه دارد.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اشتباه بی سابقه گوگل بازنشستگان را سردرگم کرد!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اشتباه بی سابقه گوگل بازنشستگان را سردرگم کرد!"، کلیک کنید.