اعلام وضعیت قرمز هوا در این 8 شهر

اعلام وضعیت قرمز هوا در این 8 شهر

به گزارش وایکو، آخرین داده های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می دهد، هوای هشت شهر خوزستان روز دوشنبه در وضعیت ناسالم و قرمز قرار گرفته است.

ایرنا در خبری نوشت: براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح براساس اندازه گیری ذرات معلق با اندازه 2.5 میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه های استانداری، نیوساید و پادادشهر در اهواز به ترتیب با شاخص ها 160، 164 و 159، آبادان 153، اندیمشک 156، خرمشهر 154، شوشتر 154، ماهشهر 153، هندیجان 157 و هویزه 157 میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارد.

بر اساس این گزارش وضعیت دزفول 123 و شادگان 144 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده است.

در این مدت هوای شهرهای ایذه، بهبهان، پتروشیمی مسجدسلیمان، رامشیر، رامهرمز، شوش و شرکت نفت مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

هوای هیچ شهری امروز سالم و پاک گزارش نشده است.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز هیچ روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و… موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا ” ناسالم” است، باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت ها را کاهش دهند.

براساس طبقه بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا 50 هوا پاک، 51 تا 100 هوا قابل قبول، 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها، 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان 25 ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام وضعیت قرمز هوا در این 8 شهر" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام وضعیت قرمز هوا در این 8 شهر"، کلیک کنید.