افزایش 27 درصدی تولید مرغ در فارس

افزایش 27 درصدی تولید مرغ در فارس

وایکو/فارس رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس از افزایش 27 درصدی تولید مرغ در این استان از سال 1401 تاکنون خبر داد.

مجتبی دهقان پور امشب، 22 خردادماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با اشاره به فرا رسیدن هفته جهاد کشاورزی گفت: نگاهی که در مجموعه جهادکشاورزی در استان فارس وجود دارد، مبتنی بر صداقت و امانت داری است.

وی با بیان اینکه هیچ گونه فسادی در این مجموعه در سطح استان وجود ندارد، از اصحاب رسانه خواست تا به این سازمان در برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت کمک کنند.

دهقان پور اظهار کرد: از اصحاب رسانه درخواست می کنیم که اگر در جایی فساد و یا تضییع حقوق بیت المال را مشاهده می کنند، آن را اطلاع رسانی و دنبال کنند و ما هم در این زمینه آنان را یاری خواهیم کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس در ادامه به در پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد گفت: ملت ایران، مردم قدرشناسی هستند و این قضیه را به خصوص در تشییع شهدای خدمت مشاهده کردیم. با وجود همه مشکلات، مردم کلیت را می بینند و سره را از ناسره تشخیص می دهند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه مردم در انتخابات 8 تیرماه امسال با مشارکت حداکثری دولتی را انتخاب کنند که ادامه دهنده راه شهدای خدمت برای خدمت رسانی به مردم باشد، بر ضرورت امیدآفرینی در جامعه تاکید کرد.

دهقان پور در ادامه سخنان خود به بیان نکاتی درباره فعالیت سازمان جهادکشاورزی فارس پرداخت و گفت: طی دو سال اخیر کمبودی زیادی در بحث کالاهای اساسی در فارس احساس نکردیم.

وی با ذکر این نکته که اگر بازار خوب می خواهیم، باید تولید خوبی داشته باشیم، یکی از سیاست های این سازمان را توجه به مقوله تولید عنوان کرد و افزود: در این راستا با بخش خصوصی تعامل داریم تا بتوانیم در اجرا و ارزیابی برنامه، بحث تولید پایدار را در بخش های مختلف کشاورزی پیش ببریم.

دهقان پور در پاسخ به مطلبی درباره قیمت مرغ گفت: در سال گذشته 9 میلیون کیلو مرغ از استان فارس خارج شده است که نشان دهنده قیمت پایین تر آن نسبت به برخی مناطق است.

وی با بیان اینکه از سال 1401 تاکنون 27 درصد افزایش تولید مرغ در استان فارس داشتیم که موجب اشتغال مولد و ارزش افزوده می شود، به بحث کمبود آب اشاره کرد و گفت: یکی از مباحث، کشت های جایگزین است که فاکتور غالب در این عرصه اقتصادی است و باید برای آن سیاست های جبرانی داشته باشیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس در بخش پایانی سخنان خود در خصوص خام فروشی دام در این استان گفت: ما نمی توانیم برای جابه جایی دام ها با مجوز محدودیتی ایجاد کنیم و اگر استانی متقاضی کالایی باشد، باید آن را در اختیارش قرار دهیم.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش 27 درصدی تولید مرغ در فارس" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش 27 درصدی تولید مرغ در فارس"، کلیک کنید.