انتقاد از انتشار تصاویر دلخراش سقوط هلیکوپتر رییس جمهور/ این موضوع با سواد رسانه ای پیوند دارد

انتقاد از انتشار تصاویر دلخراش سقوط هلیکوپتر رییس جمهور/ این موضوع با سواد رسانه ای پیوند دارد

به گزارش وایکو ویدیو و عکس هایی که در بسیاری از کانال های خبری به سرعت منتشر می شود، بدون اینکه چرایی انتشار آن مورد پرسش قرار گیرد. گفته می شود موتورسوارانی که ابتدا به صحنه حادثه رسیده اند با دوربین های تلفن همراهشان فیلم ها را ضبط کرده و بدون در نظر گرفتن اینکه این موضوع ممکن است منجر به بروز تالم و آسیب شود، منتشر کرده اند.

روزامه جوان نوشت:درباره انتشار یا عدم انتشار فیلم و عکس از صحنه های دلخراش یا خشونت هایی که وجود دارد، قانون مشخصی وجود ندارد و این موضوع تنها از سوی سیاست هایی که در هر رسانه خبری وجود ندارد، دنبال می شود، با این حال هر نوع عکس و فیلم از صحنه های دلخراش نباید اجازه انتشار داشته باشد، چراکه این موضوع می تواند روان دنبال کنندگان رسانه ها، خصوصاً کودکان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار دهد. هر رسانه بنا به سیاست اخلاقی خود باید جنبه اخلاقی موضوع را در نظر بگیرد و توجه داشته باشد خانواده و بستگان افرادی که تصاویر دلخراش آن ها بدون در نظر گرفتن هیچ محدودیتی منتشر می شود، تا مدت ها متاثر از این اتفاق قرار خواهند گرفت.
در مورد انتشار تصاویری که از سانحه بالگرد حامل رییس جمهور شهید در حال انتشار است بی اخلاقی توام با هیجان برای به اشتراک گذاری زودتر تصاویر مشهود است. روشن است هیچ سیاست روشنی برای انتشار یا عدم انتشار آن وجود ندارد و رسانه هایی که اقدام به انتشار این تصاویر می کنند، بنا به سلیقه شخصی خود دست به این عمل می زنند، بدون اینکه متوجه باشند به همان میزانی که دیدن این تصاویر برای آن ها که در حوزه رسانه ها فعال هستند، عادی جلوه می کند، نمی تواند برای سایر کاربران این رسانه ها امری عادی جلوه کند، خصوصاً اینکه امکان دسترسی کودکان به این تصاویر می تواند زمینه بروز ناآرامی در آن ها را دامن زند.
برخی کانال ها و شبکه های معاند هم با انتشار توام با هشدار این تصاویر مقاصد سیاسی شان را دنبال می کنند و تلاش دارند عداوت آشکار و پنهان خود و مخاطبانشان را با انتشار این تصاویر دنبال کنند، بنابراین افرادی که برای اولین بار دست به انتشار این تصاویر زده و اخلاق جامعه را زیر پا گذاشته اند، تاثر دوستداران رییس جمهور شهید و سرخوشی معاندان را با خود همراه کرده اند.
در مورد سایر افراد هم باید در نظر گرفت این موضوع با سواد رسانه ای در حوزه اجتماعی پیوند دارد، از این لحاظ که هر کاربر شبکه های اجتماعی باید در نظر بگیرد با اشتراک گذاری این تصاویر دلخراش بیش از هر چیز به تالمی که هر کدام از کاربران در حال دامن زدن به آن هستند، دامن می زند.

23302

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد از انتشار تصاویر دلخراش سقوط هلیکوپتر رییس جمهور/ این موضوع با سواد رسانه ای پیوند دارد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد از انتشار تصاویر دلخراش سقوط هلیکوپتر رییس جمهور/ این موضوع با سواد رسانه ای پیوند دارد"، کلیک کنید.