اولین بار است گروه رسانه ای ایران را از عربستان برمی گردانند

اولین بار است گروه رسانه ای ایران را از عربستان برمی گردانند

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به دنبال دستگیری گروه رسانه ای صدا و سیما در مدینه و بازگرداندن این گروه از عربستان به کشور، گفت: تا آنجا که اطلاع دارم این اقدام برای اولین بار اتفاق افتاده است.

به گزارش وایکو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، مسیولان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده از اقدامات و پیگیری های انجام شده در موضوع دستگیری گروه رسانه ای صدا و سیما و بازگرداندن این گروه به کشور گزارش داد و گفت: با وجود پیگیری ها در سطوح مختلف، این گروه را دیشب به فرودگاه منتقل کرده و به کشور بازگرداندند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ در پی این اظهارات، با بیان اینکه تا آنجا که اطلاع دارم این اقدام برای اولین بار اتفاق افتاده است، اظهار کرد: زایران سوال می کنند مگر آنها چه کرده اند که عربستان این گروه را دستگیر کرد و به کشور بازگرداند؟

پیمان جبلی ـ رییس صدا و سیما ـ درباره بازگردانده شدن گروه رسانه ای صدا و سیما از عربستان، گفته است: همکاران ما در حال ضبط یک تلاوت قرآن کریم در مسجدالنبی برای پخش در قالب یک برنامه بودند که بازداشت و در ادامه به بازداشتگاه منتقل شدند. ما هم از علت بازداشت این عزیزان و بازگرداندن آنها به کشور بی خبر هستیم. این اتفاق برای ما هم عجیب بود؛ برای اینکه در سال های گذشته شاهد این اتفاقات نبودیم و هنوز هم از علل این اتفاق مطلع نیستیم و پیگیری های لازم را انجام می دهیم.

این اتفاق درحالی رخ داد که سرپرست حجاج ایرانی در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت ابراز امیدواری کرد که باقی مانده زایران کشورمان به آرامی و سهولت وارد سرزمین وحی شوند و با حجی مقبول به سلامتی به کشور بازگردند.

به گفته نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، نیمی از زایران ایرانی به مکه و مدینه رسیده اند.

علی اصغری ـ رییس ستاد مدینه ـ در شورای برنامه ریزی بعثه نیز، تعداد زایرانی را که از آغاز عملیات حج و از 24 اردیبهشت ماه وارد مدینه شده اند حدود 32 هزار و 400 نفر اعلام کرد و افزود: این زایران در قالب 233 کاروان با 140 پرواز وارد این شهر شده اند و در حال حاضر حدود 10 هزار نفر از این زایران همچنان در مدینه به سر می برند.

دکتر ناصر روستا ـ مسیول ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت درمدینه ـ به فعالیت درمانگاه های 24 ساعته و 16 ساعته و مرکزی در مدینه برای ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به زایران ایرانی اشاره کرد و با توجه به راه کارهای انجام شده برای کاهش تعداد مراجعان به درمانگاه 16 ساعته، شرایط کلی را روان و آرام توصیف کرد.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین بار است گروه رسانه ای ایران را از عربستان برمی گردانند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین بار است گروه رسانه ای ایران را از عربستان برمی گردانند"، کلیک کنید.