بارش های امسال در کدام مناطق نرمال نبوده؟/ اعلام استان های پربارش

بارش های امسال در کدام مناطق نرمال نبوده؟/ اعلام استان های پربارش

به گزارش وایکو، رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور در پاسخ به این سوال که بارش های امسال در کدام مناطق یا استان ها نرمال نبوده، می گوید: به طور کلی می توانیم بگوییم بارش ها امسال در کشورمان به حد نرمال است، ولی وارد ترسالی نشده ایم. اگر استانی نگاه کنیم و عینکمان را ذره بینی کنیم در مناطقی مثل تهران، سمنان، خراسان رضوی، زنجان و قزوین بارندگی کمتر از نرمال است و در شرایط خشکسالی به سر می بریم.

او ادامه می دهد: در استان هایی مثل کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، خوزستان ، جنوب سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی بارندگی ها 10 تا 20 درصد بیش از حد نرمال بود، ولی خراسان رضوی و دامنه های جنوبی البرز، استان مرکزی وضعیت مطلوبی ندارند. از آن جا که امسال چهارمین سال پیاپی است که این مناطق دچار خشکسالی شده اند، شدت کم بارشی را از سالیان گذشته بیشتر احساس می کنند؛ زیرا در سال های گذشته بخش عمده ای از آب را از منابع زیرزمینی تامین کرده ایم و امسال هم همین کار را می کنیم، اما آن چه برداشته ایم بیش ازآن چه است که به طور طبیعی و نرمال توسط بارندگی جایگزین شده است، بنابراین افت آب های زیرزمینی مان ادامه داشته و با وضعیتی که داریم در طول سال بیشتر هم خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بارش های امسال در کدام مناطق نرمال نبوده؟/ اعلام استان های پربارش" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بارش های امسال در کدام مناطق نرمال نبوده؟/ اعلام استان های پربارش"، کلیک کنید.