بارش های سیل آسا در برزیل؛ بیش از 2 میلیون نفر خسارت دیده اند

بارش های سیل آسا در برزیل؛ بیش از 2 میلیون نفر خسارت دیده اند

در نتیجه بارندگی شدید و جاری شدن سیل در برزیل 158 نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش وایکو، بارندگی های سیل آسا مدتی است که در ایالت «ریو گرانده جنوبی» برزیل ادامه دارد که در پی آن 158 نفر تاکنون جان خود را از دست داده و 88 نفر مفقود شده اند.

فعالیت های امداد و نجات در منطقه برای یافتن مفقودان ادامه دارد.

به گزارش آناتولی، حدود دو میلیون و 300 هزار نفر تا کنون از سیل خسارت دیده و 82 هزار و 666 نفر به مناطق امن انتقال یافته اند.

سیل همچنین زیرساخت ها و پل ها را ویران کرده است.

پدیده آب و هوایی بی سابقه باعث باران های شدید در این ایالت شد که منجر به بدترین فاجعه آب و هوایی در جنوب برزیل با سیل شدید و رانش گل و زمین شد.

فرودگاه بین المللی «سلگدو فیلهو»، واقع در «پورتو آلگری»، بزرگترین شهر در ایالت ریو گرانده جنوبی تحت سیل قرار گرفت و پروازها لغو شدند.

موسسه ملی هواشناسی برزیل افزایش شدت و فراوانی بارندگی را به پدیده آب و هوایی ال نینو نسبت داده است.

به گفته کارشناسان، به ازای هر یک درجه سانتیگراد افزایش در متوسط دمای زمین، جو می تواند حدود هفت درصد رطوبت بیشتر را در خود نگه دارد. این تغییر می تواند به تشکیل قطرات بیشتر باران و بارندگی شدیدتر گاه در یک فرجه زمانی کوتاه تر و در یک منطقه کوچکتر منجر شود.

از آغاز دوره صنعتی شدن تاکنون جهان حدود 1.1 درجه سانتیگراد گرم شده است و این روند همچنان ادامه دارد مگر اینکه دولت ها برای کاهش شدید گازهای گلخانه ای کاری انجام دهند.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بارش های سیل آسا در برزیل؛ بیش از 2 میلیون نفر خسارت دیده اند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بارش های سیل آسا در برزیل؛ بیش از 2 میلیون نفر خسارت دیده اند"، کلیک کنید.