باقری: اولویت سازمان های بین المللی تضمین امنیت و تامین رفاه مردم افغانستان باشد

باقری: اولویت سازمان های بین المللی تضمین امنیت و تامین رفاه مردم افغانستان باشد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: رویکرد سازمان های بین المللی در افغانستان باید اولویت بخشی به تامین منافع مردم و تضمین امنیت، توسعه و بهبود شرایط زندگی و رفاه مردم این کشور باشد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری وایکو، علی باقری در دیدار با «رزا اتانبایوا» نماینده سازمان ملل متحد برای افغانستان، درخصوص آخرین تحولات افغانستان و نشست آتی دوحه با وی گفت گو و تبادل نظر کرد.

وی در این دیدار گفت: با مقایسه شرایط افغانستان در زمان ورود آمریکا با همان شرایط در زمان خروج آمریکا از افغانستان، می توان به این نتیجه رسید که حضور آمریکا در افغانستان تا چه حد در گسترش ناامنی و بی ثباتی در این کشور و افزایش تهدید تروریسم و تولید مواد مخدر موثر بوده است.

باقری خاطرنشان کرد: رویکرد سازمان های بین المللی در افغانستان باید اولویت بخشی به تامین منافع مردم و تضمین امنیت افغانستان، توسعه این کشور و بهبود شرایط زندگی و رفاه مردم افغانستان باشد.

وی گفت: باید زمینه لازم برای بازگشت افغانستانی هایی که در خارج، از جمله ایران، تحصیل کرده و مهارت آموخته اند، به افغانستان و استفاده از ظرفیت آنها برای ساختن کشورشان فراهم شود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در این ملاقات با اشاره به مسیولیت غرب به ویژه آمریکا برای جبران آسیب هایی که طی بیش از دو دهه گذشته به مردم افغانستان و منطقه وارد کرده است، بر مسیولیت سازمان ملل متحد برای ایفای نقش سازنده در روند ایجاد صلح و ثبات در افغانستان و نیز نقش و ظرفیت بی بدیل کشورهای همسایه آن در این روند تاکید کرد.

رزا اتانبایوا نماینده سازمان ملل متخد نیز در این دیادر با اشاره به پیچیدگی تحولات افغانستان و تعدد کنشگران و مواضع آنها، بر ضرورت هماهنگ سازی مواضع کشورهای منطقه و فرامنطقه برای کمک به توسعه و ثبات افغانستان تاکید و خواستار کمک جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد و ارتقای همکاری سازنده بین آن ها از یکسو و تعامل با حکومت سرپرست افغانستان از سوی دیگر شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری: اولویت سازمان های بین المللی تضمین امنیت و تامین رفاه مردم افغانستان باشد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری: اولویت سازمان های بین المللی تضمین امنیت و تامین رفاه مردم افغانستان باشد"، کلیک کنید.