بعد از برگزاری مسابقات المپیک منتظر خبرهای خوبی باشید /مسیولین به کمک کشتی استان سمنان بیایند

به گزارش خبرگزاری وایکو استان سمنان ،غلامرضا محمدی در حاشیه برگزاری اردوی تیم ملی جوانان به میزبانی شهر سمنان در یک گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری وایکو استان سمنان شرکت کرد و پاسخگوی سوالات ما بود که به شرح زیر می باشد.

» ضمن عرض خوشامدگویی به شهر سمنان ،لطف کرده از برگزاری اردو در شهر سمنان کمی صحبت بفرمایید؟

اولاً سلام عرض می کنم خدمت همه هموطنان خوب و سمنانی های خونگرم مهمان نواز ، سومین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی جوانان در استان سمنان یک چند روز اول اردو را در شهمیرزاد بودیم و بعد در مرکز استان مستقر شدیم

در حال حاضر سومین اردو را داریم پشت سر می گذاریم از روز دوم اسفند ماه اردو شروع شده و تا روز دوازدهم اسفند به امید خدا ادامه خواهد داشت بعد از مسابقات جام شهیدان علی پناه که در استان لرستان برگزار شد 40 کشتی گیر جوان به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شدند و با هماهنگی های فدراسیون کشتی و هیات کشتی استان سمنان این مرحله اردو با زحمات عزیزان به نحو احسن در حال پیگیری است و من از همه کسانی که در برپایی این اردو کمک کردند نهایت تقدیر و تشکر را دارم شرایط و امکانات خوب بوده و دور از حاشیه و به صورت متمرکز تمرینات خیلی خوبی را در حال سپری کردن هستیم بچه ها هم به لحاظ روحی و هم به لحاظ جسمی تو شرایط خوبی هستند و فکر می کنم یکی از اردوهای خوبمان را پشت سر می گذاریم قطعاً برگزاری این اردوها می تواند در تهایت به کشتی کشورمان کمک کند و امیدوارم تیم ملی جوانان ما در مسابقات پیش رو انشالله موفق باشند.

بعد از برگزاری مسابقات المپیک منتظر خبرهای خوبی باشید /مسیولین به کمک کشتی استان سمنان بیایند

»در این اردو مجموعا چند نفر حضور دارند؟

عرض کردم 40 تا کشتی گیر اردو نشین داریم که تعداد زیادی می باشد و 10 نفر هم عضو کادر فنی هستند و در مجموع بیش از 50 نفر ما در سمنان حضور داریم.

بعد ازاین اردو دو تا تیم به مسابقات اعزام خواهند شد،یک تیم به کشور روسیه برای حضور در مسابقات جام شومیلین راهی منطقه کالینگراد خواهند شد این مسابقات در رده سنی زیر 23 سال برگزار خواهد شد ،یک تیم هم به مسابقات کشتی آزاد جوانان جام رومن دیمیتریف در همان کشور روسیه خواهند شد ،اردوی بعدی ما بعد از سمنان از روز 17 اسفند شروع می شود که متصل خواهد شد به اعزام تیم در اواخر اسفند به آنتالیا ترکیه که در مسابقات آزاد جام یاشاردوغو پنج تن از جوانان تیم بزرگسالان را همراهی خواهند کرد .

شما ببینید حجم کاری ما زیاد است و حضور در این تورنمت ها بیانگر اهمیت فدراسیون کشتی به رده جوانان می باشد و البته اوایل سال آینده 1403 از چهارم و پنجم فروردین باز اردوهای تیم ملی جوانان شروع خواهد شد که برای آماده سازی تیم برای حضور در مسابقات آسیایی شهر ریاض کشور عربستان می باشد ضمن این که بعد از برگزاری مسابقات المپیک پاریس ،یک دوره مسابقات جهانی در اسپانیا می باشد ،ما در اوایل خرداد ماه در گرجستان هم یه تورنمنت داریم که جزو دیدار های تدارکاتی ما محسوب می شود .

بعد از برگزاری مسابقات المپیک منتظر خبرهای خوبی باشید /مسیولین به کمک کشتی استان سمنان بیایند

» با این حساب و این برنامه های خوب و کشتی گیران کاربلدی که در اردو حضور دارند ،ما نباید برای پشتوانه سازی تیم ملی بزرگسالان نگرانی داشته باشیم؟

ممنون به خاطر اشاره به این نکته که بیان داشتید برنامه کادر فنی و فدراسیون کشتی و شخص رییس فدراسیون این که این بچه ها هر چی زودتر به تیم ملی بزرگسالان راه پیدا کنند و قطعاً باید این اتفاق بیفتد هیچ چاره ای به جز این راه ما نداریم ،منتظر خبرهای خوبی باشید بعد از المپیک این بچه ها در راه هستند و امیدوارم که یه نسل جدید دیگر به کشتی ما معرفی شود و توکل بر خدا این ها بتوانند پشتوانه خوبی برای کشتی کشور باشند و در آینده ای نزدیک بیشتر از این بچه ها خواهیم شنید.

»آقای محمدی در کادر جنابعالی کشتی گیران بزرگ و مطرحی به عنوان مربی حضور دارند ،در این باره بیشتر توضیح دهید؟

قطعاً همین طور است تمام این نفرات قهرمانان بزرگ کشتی کشور ما در گذشته نه چندان دور بوده اند و در حال حاضر عضو کادر فنی هستند مثل سید احمد محمدی دارنده دو سه مدال جهانی، میثم جوکار قهرمان آسیا ،تقی داداشی، سعید ابراهیمی،داود رخش خورشید ،سید احمد محمدی ،علی بحری این ها همه دارنده های انواع مدال جهانی و قهرمانی آسیایی می باشند در کنار این عزیزان سه مربی سازنده به نام های علی برقی، رسول دهقان نژاد و مهدی خجسته که کشتی گیر و شاگرد در اردوی تیم ملی دارند نیز در کنار کادر فنی حضور دارند و تمام تلاش ما این است که مربیان سازنده را ببینیم و در کنار قهرمانان حضور داشته باشند و در آینده مربیان بسیار خوبی برای رشته کشتی باشند در کنار این ها ماساژور و مربی بدنسازی آقای دکتر میرزایی حضور دارند که من از زحمات و تلاش های صادقانه یکایک این عزیزان نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

» نظرتان درباره کشتی استان سمنان و برون رفت از وضعیت فعلی با توجه به تغییرات حاصل شده هیات استان چیست؟

من یک خواهش از مسیولین استان دارم که بیایند و به کشتی استان کمک کنند ، ببینید به رشته کشتی همه ایرانیان یک عرق خاصی دارند ،کسی که فوتبال دوست داره،بسکتبال ،والیبال ،تکواندو ،کاراته و… دوست دارد شک نداشته باشید به رشته کشتی هم علاقمند و تعصب خاصی دارد رشته کشتی با مردم ما عجین شدن یعنی جز فرهنگ ما می باشد لذا امیدوارم که مسیولین در کنار بچه های هیات قرار بگیرند .

استان سمنان باید از پایه کار را آغاز کنند بنده و فدراسیون کشتی هم قطعاً کمک حال کشتی سمنان هستیم.

این سمنان پتانسیل را هم به لحاظ اقتصادی و هم از نظر فنی دارد و در گذشته هم قهرمانان خوبی داشته است و به نظر من می شود سرمایه گذاری خوبی از هم اکنون انجام شود.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان گفت: برگزاری مسابقات مختلف و اردوها در استان ها به کشتی کشور و آن منطقه کمک زیادی می کند.

پیکارهای کشتی قهرمانی جوانان جهان روزهای 12 تا 18 شهریور 1403 (2 تا 8 سپتامبر 2024) در پونته ودرا اسپانیا برگزار خواهد شد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بعد از برگزاری مسابقات المپیک منتظر خبرهای خوبی باشید /مسیولین به کمک کشتی استان سمنان بیایند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بعد از برگزاری مسابقات المپیک منتظر خبرهای خوبی باشید /مسیولین به کمک کشتی استان سمنان بیایند"، کلیک کنید.