بیش از 15 هزار تن گوشت مرغ منجمد از تولیدکنندگان خریداری شد – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان

بیش از 15 هزار تن گوشت مرغ منجمد از تولیدکنندگان خریداری شد - خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری وایکو، شرکت پشتیبانی امور دام کشور در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی با توجه به روند افزایش تولید جوجه ریزی و امکان کاهش قیمت مرغ زنده و گوشت مرغ در دو مقطع مبادرت به خرید از محل مازاد تولید داخل داشته است که در مقطع اول حدود 8 هزار تن و در مقطع دوم بیش از 7 هزار تن خرید تنظیم بازاری و ذخایر صورت پذیرفته است. با تمهیداتی که در وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام کشور اندیشیده شده نگرانی در زمینه تامین، عرضه و توزیع مرغ در ماه مبارک رمضان و ایام عید وجود ندارد. حسین شیرزاد، مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور ضمن بیان این مطلب افزود: خریدهای صورت گرفته توسط شرکت پشتیبانی امور دام از مرغداران مستقل، زنجیرهای تولید، اتحادیه های سازمان تعاون روستایی و تحت پوشش اتاق تعاون و تشکل های تولیدی است و این شرکت آمادگی دارد که به طور مستمر، مرغ مازاد را از هر یک فعالان تولیدی صنعت طیور مذکور به طور نامحدود در سراسر کشور خریداری کند.

وی در ادامه افزود: تاکنون از 14 استان مرغ مازاد بر نیاز بازار خریداری شده و استان های مازندران، اصفهان و البرز با توجه به آمار میزان تناژ خریداری شده به ترتیب حایز رتبه های اول تا سوم می باشند در میزان خرید صورت گرفته که ارزش مرغ منجمد خریداری شده معادل با 1.2 هزار میلیارد تومان (همت) است.

وی تصریح کرد: این خریدها از طریق دستورالعمل های شرکت پشتیبانی امور دام کشور به ادارات کل پشتیبانی امور دام استان ها ابلاغ و به جامعه هدف اطلاع رسانی شده و خریدها با انعقاد قرارداد با تولیدکنندگان انجام شده است.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تاکید کرد: این سیاست های حمایتی در جهت ارتقای امنیت تولید در جامعه مرغداران تا زمانی که مازاد تولید مرغ در کشور وجود داشته باشد مستمر و نظام مند صورت می گیرد و همچنین به منظور حمایت از جوجه ریزی مطلوب در ماه های آتی نیز «قرارداد خرید آتی تولید مرغ» به استان ها ابلاغ شده است که نسل جدیدی از قراردادهای هوشمند محسوب می گردند.

وی افزود: مرغ های منجمد خریداری شده در محدوده وزنی 1200 تا 2000 گرم بوده و در قراردادهای منعقد شده با موضوع «تامین مرغ تولیدی آتی» مرغ منجمد با تحویل نهاده ها به صورت مدت دار دو ماهه در اختیار تولیدکنندگان قرار داده می شود.

شیرزاد گفت: با هماهنگی های به عمل آمده بین شرکت پشتیبانی امور دام کشور و بخش خصوصی روزانه بین 1200 تا 1400 تن محموله گوشت مرغ گرم از استان های همجوار شامل مازندران، گیلان، گلستان، سمنان، زنجان، قزوین و البرز وارد استان تهران می شود که از این میزان 500 تا 600 تن از آن وارد میدان بهمن به عنوان بارانداز و توزیع کننده اصلی گوشت مرغ استان مذکور می باشند. ضمناً از میان استان های ذکر شده به عنوان استان های معین بیشترین میزان سهم تامین گوشت مرغ را به ترتیب استان های مازندران، گیلان و گلستان به عهده دارند.

مدیر عامل پشتیبانی امور دام کشور با تاکید بر اینکه مدیران پشتیبانی امور دام استان های تامین کننده گوشت مرغ استان تهران، موظف به انجام نظارت بر ارسال میزان سهمیه تخصیصی روزانه به استان مقصد هستند، اضافه کرد: در راستای رصد به هنگام و به موقع بازار گوشت مرغ گرم و امدادرسانی در صورت بروز هر گونه مشکل، نماینده شرکت پشتیبانی امور دام کشور در میدان بهمن استقرار دارد و بر روند فعالیت ها نظارت می کند.

شیرزاد در پایان گفت: با تمهیداتی که در وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام کشور اندیشیده شده نگرانی در زمینه تامین، عرضه و توزیع مرغ در ماه مبارک رمضان و ایام عید وجود ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیش از 15 هزار تن گوشت مرغ منجمد از تولیدکنندگان خریداری شد – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیش از 15 هزار تن گوشت مرغ منجمد از تولیدکنندگان خریداری شد – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.