تانک های بریتانیایی یک ابزار مخفی و عجیب دارند!

به گزارش خبرگزاری وایکو، این وسیله رفاهی که رسماً با نام «Vessel Boiling Electric» شناخته می شود، اما بیشتر با نام Boiling Vessel» (BV)» شناخته می شد، به یکی از ویژگی های نمادین خودروهای نظامی بریتانیا تبدیل شده است. به طور غیررسمی، اغلب به آن کتری می گویند.

این وسیله ممکن است مانند یک وسیله رفاهی به نظر برسد اما برای گرم کردن جیره سربازان در انبوه نبرد طراحی شده است. با این حال، ارزش واقعی آن بسیار فراتر از عملکرد رسمی آن بود. در طول جنگ جهانی دوم، واحدهای زرهی بریتانیا هر زمان که برای مدت کوتاهی متوقف می شدند با چالشی عجیب روبرو می شدند.

تانک یا قوری؛ سلاح بریتانیایی که خبرساز شد!/ عکس

این دستگاه از منبع برق وسیله نقلیه انرژی می گیرد و به خدمه اجازه می دهد چای دم کرده و آب را برای اهداف مختلف مانند شستن یا پختن غذا بجوشانند. این قابلیت برای رفاه خدمه بسیار مهم است، زیرا آن ها را قادر می سازد تا در طول ماموریت های طولانی هیدراته و تغذیه شوند بدون اینکه بدون ایمن ماندن وسیله نقلیه خود را ترک کنند.

علاوه بر این، تولید آب گرم و غذای گرم در داخل وسیله نقلیه برای حفظ روحیه و کارایی خدمه بسیار ارزشمند است، به ویژه در شرایط جنگی که دسترسی سریع و راحت به نوشیدنی ضروری است. این ویژگی همچنین تضمین می کند که خدمه می توانند در برابر آتش دشمن محافظت شوند، حتی در محیط های خطرناک که روش های پخت و پز معمولی غیرعملی یا ناامن است.

در میان هرج و مرج جنگ، هنگامی که تانک ها متوقف می شدند، اعضای خدمه اغلب از این فرصت استفاده می کردند تا برای استراحت سریع به برجک بروند. این فرصتی بود تا پاهای خود را دراز کنند، خود را تسکین دهند و شاید لحظه ای از جنگ در امان باشند.

منبع: HISTORY OF YESTERDAY

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تانک های بریتانیایی یک ابزار مخفی و عجیب دارند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تانک های بریتانیایی یک ابزار مخفی و عجیب دارند!"، کلیک کنید.