تجلیل از تری گیلیام در انسی فرانسه/ خنده مهم ترین چیز زندگی است

تجلیل از تری گیلیام در انسی فرانسه/ خنده مهم ترین چیز زندگی است

به گزارش خبرگزاری وایکو، تری گیلیام در حالی که سال 1975 با فیلم کوتاه 5 دقیقه ای خود به نام «معجزه پرواز» در جشنواره انیمیشن انسی فرانسه حضور داشت، امسال برای دریافت جایزه و برگزاری یک مستر کلاس در این جشنواره شرکت کرد.

فیلم آن زمان او جواهری پوچ گرایانه درباره میل فاجعه بار هوموساپین ها برای صعود به آسمان بود که با استفاده از همان تکنیک برش تصویری-انیمیشنی که برای سریال کمدی بریتانیایی «سیرک پرنده مونتی پایتون» طراحی شده بود، نمایش داده شد و البته جایزه ای نگرفت.

وایکو نوشت:اکنون نیم قرن بعد انسی با اعطای یک جایزه کریستال افتخاری به گیلیام، این کم توجهی را اصلاح کرد.

گیلیام گفت: باورتان می شود چقدر طول کشید تا این جایزه لعنتی را بگیرم؟ فکر می کنم آنها می دانند که ممکن است سال آینده نباشم.

با این حال کارگردان سازنده «راهزنان زمان»، «برزیل» و «ترس و نفرت در لاس وگاس» این همه راه را تا انسی نرفت تا فقط یک جایزه بگیرد، بلکه در یک مستر کلاس هم شرکت کرد و درباره انیمیشن و برنامه هایش صحبت کرد.

وی گفت: خواندم که ظاهراً در حال ساخت فیلمی با جانی دپ، جف بریجز، آدام درایور و آکوامن (جیسون موموآ) هستم. گیلیام درباره این پروژه که از آن با عنوان «کارناوال در پایان روز» یاد شده و در آن دپ نقش شیطان را در برابر بریجز بازی می کند، به جز یک مورد توضیح بیشتری نداد و گفت: سعی می کنم کاری انجام دهم که سبک انیمیشن من نیست و برخی از سکانس های آن استاپ موشن و برخی دیگر دیجیتالی خواهند بود.

وقتی گیلیام صحبت می کرد، سالنی که پر از صدها جوان حرفه ای دنیای انیمیشن و دانشجو بود، مسحور او بودند و او تاکید کرد: به دنبال فردی هستم که با او همکاری کنم، و فکر کردم انسی احتمالاً تعدادی از بهترین انیماتورهای روی زمین را دارد، بنابراین من اینجا هستم تا با شما آشنا شوم.

گیلیام اعتراف کرد که تقریباً 50 سال پیش انیمیشن را به نفع فیلم زنده رها کرده است. وی گفت: به جایی رسیده بودم که واقعاً از آن خسته شده بودم چون احساس می کردم کارهای زیادی می خواهم انجام دهم که نمی توانم در آن سبک به آن برسم.

وقتی از گیلیام خواسته شد سبک انیمیشن خود را تعریف کند وی فوراً به طعنه گفت: ارزان و زشت.

گیلیام در اوایل زندگی حرفه ای خود، در حالی که در نیویورک زندگی می کرد، سبک ایتالیایی را به آمریکا معرفی کرد و کمیک استریپ هایی ساخت که شامل عکس های ثابت، با حباب های گفتاری در هر فریم بودند.

پیشرفت گیلیام در واقع مدت کوتاهی بعد، در انگلستان رخ داد و وقتی او در یک برنامه تلویزیونی مشغول کار شد و کاریکاتورهایی از مهمانان را در حین آمدن آنها ترسیم می کرد، کارش با اقبال روبه رو شد.

گیلیام که تاثیرگذارترین انیمیشن خود را در دوران همکاری خود با «مونتی پایتون» تولید کرد، در پاسخ به این پرسش که آیا تا به حال وسوسه شده یک فیلم انیمیشن بلند بسازد، گفت: نه، کار خیلی زیادی است! اما مونتی پایتون به او این شانس را داد که کارگردانی فیلم زنده را انجام دهد و وی نخستین فیلمش را در قالب یک کمدی با همکاری تری جونز با عنوان «مانتی پایتون و جام مقدس» در سال 1975 ساخت.

این کارگردان 83 ساله گفت: ما در دوره ای زندگی می کنیم که مردم کمتر راحت می خندند، و من معتقدم این خیلی سالم نیست. خنده احتمالا مهمترین چیز در زندگی است و آدم را جوان نگه می دارد. حتی پزشکان نیز با این موضوع موافقت کرده اند و بنابراین من خیلی می خندم، حداقل در جمع.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تجلیل از تری گیلیام در انسی فرانسه/ خنده مهم ترین چیز زندگی است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تجلیل از تری گیلیام در انسی فرانسه/ خنده مهم ترین چیز زندگی است"، کلیک کنید.