تکذیب ادعای محکوم امنیتی درباره عدم پذیرش زندانیان بیمار – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان

تکذیب ادعای محکوم امنیتی درباره عدم پذیرش زندانیان بیمار - خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سلامت وایکو اخیراً برخی افراد با اهداف خاص، ادعاهایی را درباره شیوع ساس در بخشی از قسمت های زندان اوین مطرح کرده اند.

ادعاهایی که پس از پیگیری ها مشخص شد به دلیل تحت فشار قرار دادن مسیولان زندان برای تن دادن به خواسته های غیر قانونی این افراد بوده است.

به گفته مسیولان مربوطه، بازداشتگاه اوین یکی از پاکیزه ترین و منظم ترین زندان های سطح کشور است و از لحاظ بهداشتی در وضعیت مناسبی قرار دارد. بند 8 این زندان، دارای خشکشویی و پتوشویی است و پتوهای زندانیان، به طور مرتب شسته و ضدعفونی می شوند و در اختیار آن ها قرار می گیرد.

اما پس از تکذیب رسمی ادعای شیوع ساس در زندان اوین، یکی از زندانی های سابق امنیتی ادعای عجیبی را مطرح کرده است که به نظر می رسد طرح آن، یک پروژه رسانه ای است که با اهداف خاصی طراحی شده است.

این محکوم امنیتی سابق مدعی شده است بیمارستان طالقانی تهران به دلیل آلودگی مددجویان به ساس از پذیرش مددجویان زندان اوین خودداری می کند.

این فرد همچنین ادعا کرده یک قوطی ساس به عنوان نمونه برای رییس بهداری اوین فرستاده شده است.

خبرگزاری وایکو موضوع را از مسیولان بیمارستان طالقانی پیگیری کرد.

پیشگاهی، معاون درمان بیمارستان طالقانی در واکنش به این ادعا که «بیمارستان طالقانی از پذیرش بیماران دیالیزی زندان اوین به دلیل آلودگی به ساس خودداری می کند» گفت: تمام این اظهارات کذب محض است. هم اکنون 10 زندانی بیمار بستری در بیمارستان داریم که 3 بیمار از زندان اوین در بخش دیالیز بستری هستند.

وی در رابطه با ادعای مطرح شده مبنی براینکه نمونه ساس برای رییس بهداری اوین فرستاده شده نیز است گفت: هیچ موردی از اینکه بیماری از زندان اوین با آلودگی به ساس به بیمارستان مراجعه کرده باشد نداشتیم که بخواهیم نمونه ای گرفته و ارسال کنیم.

معاون درمان بیمارستان طالقانی ادامه داد: سال ها است پذیرای بیماران زندانی از زندان های مختلف به ویژه اوین هستیم و هرگونه خدمات بهداشتی و درمانی که نیاز داشته باشند را به آنها ارایه می دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که در روزهای اخیر چه خدماتی به بیماران زندان اوین ارایه شده است، گفت: من جراح هستم، در روزهای اخیر یکی از بیماران زندان اوین عمل فتق کشاله ران داشت که جراحی شد. بیماران دیالیزی و بیماران قلبی عروقی هم داریم. همچنین در بخش گوارش نیز بیماری داشتیم که مشکوک به خونریزی معده بود و نیاز به اندوسکوپی داشت که همه انها خدمات کامل را دریافت کردند.

پیشگاهی تاکید کرد: وظیفه شرعی، اخلاقی و اجتماعی ما است که بیمار یا هر فردی که نیازمند دریافت خدمات درمانی است را محروم نگذاریم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تکذیب ادعای محکوم امنیتی درباره عدم پذیرش زندانیان بیمار – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تکذیب ادعای محکوم امنیتی درباره عدم پذیرش زندانیان بیمار – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.