جشن تکلیف سیاسی بزرگ برای دانش آموزان

جشن تکلیف سیاسی بزرگ برای دانش آموزان

وایکو/تهران این روزها تنور انتخابات داغ شده است و هر کاندیدایی با سخنانش هیزم بیشتری در این تنور می ریزد. نامزدهای انتخاباتی در روزهای آخر تبلیغات مشغول برگزاری جلسات و مناظره های متعدد هستند و تمام تلاششان را برای جلب اعتماد مردم به کار گرفته اند. شاید آن ها از ظرفیت مهم و ارزشمند رای اولی ها غافل اند زیرا بیشترین تریبون خود را به دانشگاه ها اختصاص داده اند. ولی ما از این فرصت بزرگ استفاده کردیم و به سراغ دانش آموزان رای اولی شهرستان قدس رفتیم، درباره مسایل انتخاباتی و خواسته هایشان از کاندیداها گفت وگو کردیم، از دغدغه هایشان پرسیدیم و مشکلاتشان را با جان و دل لمس کردیم.

انتخابات جشن تکلیف بزرگ سیاسی برای دانش آموزان است و این جشن زمانی برای آن ها دلنشین خواهد بود که بهترین انتخاب را برای شهر و کشور خود انجام دهند، انتخابی که پر از چالش های بزرگ و کوچک بوده و آینده تک تک آن ها به این مسیله مهم گره خورده است.

دانش آموزانی که به تازگی وارد دوران جوانی شده اند و برای خودشان صاحب فکر و عقیده هستند و از فکر و عقیده شان دفاع می کنند . تفکراتی که شاید برای نسل های قدیمی غیر قابل تصور باشد اما باید به آن ها پاسخی درخور شخصیت دانش آموزان بدهیم تا با قهر سیاسی آنها مواجه نشویم انتخابات مسیر صحیحی است که همه ما باید در آن مسیر قدم برداریم و آینده کشور را بسازیم.

آینده سازان این کشور رای اولی هایی هستند که قرار است سال ها در این آب و خاک زندگی کنند و در هوایش نفس بکشند، پس شنیدن سخنانشان مهمترین قسمت جلب اعتمادشان است. شرکت در انتخابات به معنای استقلال است.

زهرا رشید که امسال موفق خواهد شد پای صندوق های رای برود از شرکت در انتخابات اینگونه سخن می گوید : یکی از جنبه های فکری و مادی ما داشتن استقلال است، اگر در زندگی مان استقلال نداشته باشیم نمی توانیم کرامت انسانی مان را حفظ کنیم. شرکت در انتخابات و رای دادن هم یکی از جنبه های استقلال است، امروزه کشورهای غربی در تلاش هستند تا ما را از حق اصلی خود که حق انتخاب است منصرف کرده و از مسیر درست منحرف کنند. من با توجه به سخنان مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در خصوص انتخابات پای صندوق های رای خواهم رفت و بدون تاثیر پذیری از بیگانگان رای خود را داخل صندوق خواهم انداخت.

وی با اشاره به لزوم صادق بودن نماینده های مجلس بیان کرد: اگر جای نماینگان مجلس بودم وعده های پوچ و توخالی به مردم نمی دادم که بعداز انتخاب شدنم وعده های خود را به راحتی فراموش کنم، وعده ای بدهند که بتوانند به آن عمل کنند.

همچنین نماینده ها در فعالیت های خودشان قوانین اسلامی را رعایت کنند تا حق مردم نا حق نشود. به خاطر خون شهدا رای خواهم داد مهسا درخشانی استفاده از جامعه نخبگانی توسط نمایندگان مجلس را ضروری دانست و تاکید کرد: نمایندگان از جامعه نخبگانی برای تعیین سرنوشت کشور استفاده کنند زیرا آن ها سرمایه های این کشور هستند، هر مسیولی که وارد مجلس می شود باید مطالبات مردم را پیگیری کند و صدای نسل جوان را به گوش مسیولین اصلی کشور برساند.

درخشانی در ادامه گفت: همه ما دچار مشکلات اقتصادی هستیم اما به خاطر خون شهدا که برای این آب و خاک از جانشان گذشتند پای صندوق های رای خواهیم رفت. همانطور که زندگی شهدا شفاف بود نمایندگان نیز شفافیت را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهند تا زیر تیر اتهام قرار نگیرند و دید مردم نسبت به آنها و سایر مسیولین تغییر نکند. برای پیشرفت کشورم رای خواهم داد.

دینا عشقی پور از انتخابات به عنوان راهی برای پیشرفت کشور یاد کرد و گفت: مهمترین نکته درباره انتخابات این است که مردم می توانند از این راه و با انتخاب نماینده مناسب نقشی در پیشرفت کشورشان ایفا کرده و مسیر را برای صعود به قله های موفقیت هموارتر کنند.

وی با تکرار سخنان دوستانش در خصوص وعده های توخالی کاندیداها خاطرنشان کرد: برخی از نامزدهای انتخاباتی در حوزه هایی اظهار نظر کرده و وعده می دهند که وظیفه شان نیست. آن ها باید حوزه وظایف خود را به درستی بشناسند و درباره آن وعده بدهند البته وعده هایی که توانایی عمل به آن ها را داشته باشند.

جمعی از دانش آموزان مدرسه پسرانه شهید عالمی نیز درباره انتخابات اینگونه نظر دادند: انتخابات در سرنوشت تک تک ما تاثیر گزار است پس انتظار ما از نماینده ای که انتخاب می کنیم این است که گزارش عملکردی از فعالیت های خود به مردم ارایه دهد و پیگیر مطالبات به حق مردم باشد.

یکی از دغدغه های جوانان رای اولی فیلترینگ شبکه های اجتماعی جهانی است، برای همین دانش آموزان از نماینده خود درخواست داشتند که به وضعیت فیلترینگ رسیدگی کنند، نمی شود که اینستاگرام و توییتر فیلتر باشد و نامزدهای مجلس از همین بستر برای کسب رای استفاده کنند.

همانطور که اطلاع دارید بحث واردات خود از مسایل مهمی است که کشور با آن مواجه است پسران جوان از طرفداران خرید خودرو بوده برای همین به قیمت های گزاف آنها معترض هستند . دانش آموزان دبیرستان شهید عالمی هم در این خصوص به نکاتی اشاره کردند: ما با واردات خودرو مخالفیم اما متاسفانه کیفیت تولید خودروی ملی به شدت پایین است، از طرفی قیمت های گزاف آن با کیفیت خودرو غیرقابل مقایسه است نماینده مجلس باید با مافیای خودرو مبارزه کرده و آن را ریشه کن کند.

وقتی به اولین انتخابات خودم فکر می کنم می بینم من هم دغدغه های بزرگی داشتم که تمام امیدم به انتخاب یک نماینده خوب بود، گاهی در انتخابش موفق بودم و گاهی هم از انتخابم ناامید می شدم اما در همه آن لحظات به یک چیز فکر می کردم چیزی به نام انتخاب من، بله همه این اتفاقات نتیجه انتخاب من بود. پس تلاش کردم تا انتخاب های بهتر و عاقلانه تری برای پیشرفت خودم ، شهرم و کشورم داشته باشم. من با همین انتخاب ها بزرگتر و آگاه تر شدم، رشد کردم و تمام تلاشم را برای اینکه ایران آباد شود انجام دادم و خواهم داد، مانند دانش آموزان کشورم که راه من و امثال من را ادامه خواهند داد ما برای ایرانی آباد ، آزاد و مقتدر مبارزه خواهیم کرد.

 گزارش از پریسا کسایی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جشن تکلیف سیاسی بزرگ برای دانش آموزان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جشن تکلیف سیاسی بزرگ برای دانش آموزان"، کلیک کنید.