جشن غدیر در بوشهر برگزار شد/ پخت ۱۱۰ دیگ غذا و برپایی ۱۰۰ غرفه – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار وایکو، در روز عید سعید غدیر خم مراسم و برنامه‌های متنوعی در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار شده که برنامه محوری در مرکز استان را می‌توان جشن ساحلی غدیر دانست.

در شرایطی که استان بوشهر این روزها به عنوان گرم‌ترین نقطه کشور شناخته می‌شود و اغلب نقاط دمای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد را دارند، مردم بدون توجه به گرمای هوا جشن‌های بزرگی تدارک دیده‌اند.

در ساحل بوشهر از میدان المپیک تا میدان شهید رئیس‌علی دلواری غرفه‌های متعددی برپا شده و در خلال جشن‌های غدیر برنامه‌های متنوعی در حال برگزاری است که مورد توجه و استقبال مردم قرار گرفته است.

یکی دیگر از برنامه‌های جشن غدیر در بوشهر، طبخ ۱۱۰ دیگ غذا در کنار ساحل است.

جشن غدیر در بوشهر برگزار شد/ پخت ۱۱۰ دیگ غذا و برپایی ۱۰۰ غرفه

طبخ بیش از ۲۷۸ هزار پرس غذا

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار وایکو اظهار کرد: در عید غدیر امسال با برنامه‌ریزی صورت گرفته برنامه‌های متنوعی در نقاط مختلف استان برگزار شده است.

حجت‌الاسلام محمد قادری با اشاره به طبخ بیش از هزار و ۵۰۰ دیگ غذا در عید غدیر امسال خاطرنشان کرد: بیش از ۲۷۸ هزار پرس غذا در روز عید سعید غدیر خم در استان بوشهر طبخ شد.

وی با اشاره به نقش آفرینی بیش از ۱۵۰ هیأت استان بوشهر در برپایی اطعام غدیری بیان کرد: ۲۷۳ هیأت متمرکز و ۳۷۷ هیأت غیرمتمرکز در برگزاری مراسم غدیر در استان بوشهر فعالیت دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ کیلومتر جشن در شهرها و روستاهای استان بوشهر برگزار شده است افزود: جشن‌های کیلومتری در ۱۳ شهر و ۲ روستای استان بوشهر برگزار شده است.

وی افزود: در شهرستان بوشهر ۲۴۹ دیگ، در شهرستان دیلم ۴۰ دیگ، در دشتستان ۲۳۸ دیگ، در گناوه ۱۱۱ دیگ، در جم ۱۰۵ دیگ، در دشتی ۲۷۷ دیگ، در تنگستان ۲۱۰ دیگ، در دیر ۶۹ دیگ، در کنگان ۲۰۳ دیگ و در عسلویه ۱۹ دیگ غذا طبخ شد.

قادری ادامه داد: در شهرستان بوشهر ۲۲ هیأت، در شهرستان دیلم ۱۰ هیأت، در دشتستان ۱۴ هیأت، در گناوه ۱۹ هیأت، در جم ۲۰ هیأت، در دشتی ۱۸ هیأت، در تنگستان ۱۹ هیأت، در دیر ۵ هیأت، در کنگان ۲۰ هیأت و در عسلویه ۶ هیأت فعالیت می‌کنند.

وی گفت: در شهرستان بوشهر ۵۵ هزار و ۹۹۰ پرس غذا، در شهرستان دیلم هشت هزار و ۷۰۰ پرس غذا، در دشتستان ۲۸ هزار و ۶۵۰ پرس غذا، در گناوه ۳۳ هزار و ۳۰۰ پرس غذا، در جم ۱۳ هزار و ۳۰۰ پرس غذا، در دشتی ۵۷ هزار و ۹۵۰ پرس غذا، در تنگستان ۲۱ هزار و ۳۵۰ پرس غذا، در دیر سه هزار و ۶۰۰ پرس غذا، در کنگان ۱۹ هزار و ۹۰۰ پرس غذا و در عسلویه سه هزار و ۱۰۰ پرس غذا طبخ شد. است.

جشن غدیر در بوشهر برگزار شد/ پخت ۱۱۰ دیگ غذا و برپایی ۱۰۰ غرفه

برپایی ۲۰۰ جشن خانگی

دبیر اجرایی بنیاد غدیر استان بوشهر نیز به خبرنگار وایکو گفت: ترویج فرهنگ غدیر را به عنوان یکی از مهمترین برنامه‌های این روز بزرگ در دستور کار داریم که در این راستا برنامه‌های متنوعی اجرا شد.

حسین کارگر با اشاره به برگزاری بیش از ۲ هزار جشن خانگی غدیر در سطح استان بوشهر بیان کرد: مردم با وجود گرمای هوا برنامه‌های متنوعی را در شهرها و روستاهای استان برگزار کردند.

وی توزیع غذای نذری و اطعام علوی را از برنامه‌های ویژه روز عید غدیر در استان بوشهر عنوان کرد و ادامه داد: در ساحل بوشهر جشن بزرگ غدیر در حال برگزاری است که شاهد حضور گسترده و باشکوه مردم هستیم.

دبیر اجرایی بنیاد غدیر استان بوشهر از طبخ بیش از ۱۱۰ دیگ غذا در ساحل بوشهر خبر داد و افزود: ۱۰۰ غرفه فرهنگی نیز در ساحل بوشهر برپا شده است.

وی از اجرای سرود جوانان و نوجوانان غدیری در ۳۰۰ نقطه استان بوشهر خبر داد و گفت: ایستگاه‌های صلواتی در شهرها و روستاهای مختلف استان بوشهر برپا شده است.

کارگر از برگزاری ۷۰ برنامه محوری در سطح استان خبر داد و افزود: جشن غدیر نیز صبح امروز در مصلای بوشهر برگزار شد که با مولودی‌خوانی، مداحی، سرودخوانی و برگزاری مسابقه و اطعام همراه بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جشن غدیر در بوشهر برگزار شد/ پخت ۱۱۰ دیگ غذا و برپایی ۱۰۰ غرفه – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جشن غدیر در بوشهر برگزار شد/ پخت ۱۱۰ دیگ غذا و برپایی ۱۰۰ غرفه – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.