خبر جدید وزارت کار درباره واریز یارانه ویژه دولت/ مشمولان یارانه 600 هزار تومانی چه کسانی هستند؟

خبر جدید وزارت کار درباره واریز یارانه ویژه دولت/ مشمولان یارانه 600 هزار تومانی چه کسانی هستند؟

به گزارش خبرگزاری وایکو، زهرا قیومی با اشاره به اجرای طرح یسنا که به «حمایت از مادران نیازمند دارای کودک شیرخوار و زیر 2 سال»، اختصاص دارد، اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه ویژه ای به اجرای ماده 24 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت داشته و تاکید دارد که حمایت از زنان و کودکان در اولویت قرار دارد؛ در همین راستا با پیگیری های مکرر وزارت متبوع، بودجه ای برای این مهم در روزهای آخر سال تخصیص یافت.

وی در گفت وگو با وایکو ادامه داد: در ماده قانونی مذکور وزارت رفاه مکلف شده تا با همکاری سایر دستگاه ها و نهادها، نسبت به شناسایی و حمایت از مادران باردار، دارای فرزند شیرخوار و زیر 5 سالِ نیازمند، اقدام کند. از آنجایی که در دولت سیزدهم بستر خوبی برای حمایت های غیرنقدی در بستر شبکه ملی اعتبار (کالابرگ) فراهم شده، از دی ماه سال 1402 طرح «یسنا» به اجرا درآمد.

به گفته مدیرکل دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعتبار اجرای سه مرحله اول این طرح در سال گذشته از محل مسیولیت های اجتماعی شرکت های زیر مجموعه صندوق های تابعه و با همکاری بنیاد کرامت رضوی تامین شده که در 8 استان کم برخوردار شامل لرستان، ایلام، گلستان، فارس، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، هرمزگان و کهگلویه و بویر و در خانوارهای دهک یک درآمدی اجرا شد.

قیومی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح یسنا، به حساب سرپرستان خانوارِ این مادران مبلغ 400 هزار تومان واریز شد که افراد می توانستند از فروشگاه های طرف قرارداد کالابرگ الکترونیکی تا سقف مقرر خرید کنند. در مرحله دوم که در روزهای پایانی اعتباری از محل اعتبارات ستاد ملی جمعیت برای این مهم به حساب وزارت متبوع واریز شد، مبلغ 600 هزارتومان برای خرید سبد غذایی و بهداشتی رایگان به حساب سرپرستان خانوار 3 دهک اول درآمدی در تمام استان های سراسر کشور که حدود یک میلیون مادر دارای فرزند زیر 2 سال داشتند، شارژ شد و خانواده ها فرصت داشتند این اعتبار را برای خرید بسته های رایگان غذایی و بهداشتی استفاده کنند.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه دولت برای اجرای طرح یسنا در سال 1403، بیان کرد: در فروردین ماه سال جاری مبلغ 600 هزار تومان در قالب طرح یسنا و از محل اعتبارات سال 1402 به حساب سرپرستان خانوارِ دارای مادران باردار یا فرزند شیرخوار زیر 2 سال در دهک یک تا سه درآمدی، واریز شد.

مدیرکل دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای تداوم اجرای این طرح در سال 1403 پیش بینی های لازم صورت گرفته و اقلام و مبلغ موردنظر پیش بینی و پیشنهادات به سازمان برنامه و ستاد ملی جمعیت ارایه شده که مورد تایید قرار گرفته است. طبیعتا باتوجه به اینکه معمولا تخصیص اعتبارات دستگاه ها در اردیبهشت انجام می شود، باید بررسی شود که میزان تخصیص منابع برای این ماده چقدر است تا بتوان میزان مبلغ سبد و جمعیت تحت پوشش را پیش بینی کرد.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر جدید وزارت کار درباره واریز یارانه ویژه دولت/ مشمولان یارانه 600 هزار تومانی چه کسانی هستند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر جدید وزارت کار درباره واریز یارانه ویژه دولت/ مشمولان یارانه 600 هزار تومانی چه کسانی هستند؟"، کلیک کنید.