خسارت جانی تصادفات معادل 7 درصد تولید ناخالص داخلی

خسارت جانی تصادفات معادل 7 درصد تولید ناخالص داخلی

آفتاب نیوز :

سردار سید تیمور تیموری؛ رییس پلیس راهور فراجا عصر امروز در اختتامیه ششمین همایش بین المللی مدیریت ایمنی و ترافیک اظهار کرد: بیش از سه دهه است که پلیس راهور با اتکا به دانش روز و به کارگیری اقدامات دانش بنیان، در جهت ارتقای فرهنگ ترافیک و تسهیل در عبور و مرور گام برداشته و از دستاورد های فناوری در این زمینه بهره مند شده است.  بیش از 700 دانشجو در حال حاضر در مقاطع مختلف رشته راهور مشغول به تحصیل هستند که این امر نشان دهنده پویایی و توجه روزافزون به علم و دانش در حوزه حمل ونقل و ترافیک است.

رییس پلیس راهور فراجا گفت: با در نظر گرفتن سهم جمعیت ایران از کل جهان، میانگین جهانی نشان می دهد که تعداد کشته های تصادفات جاده ای باید کمی کمتر از 14 هزار نفر باشد. اما از نظر ما، حتی مرگ یک نفر در تصادفات رانندگی هم فاجعه ای غیرقابل قبول است و پلیس باید تمام تلاش خود را برای کاهش این آمار به کار ببندد. در همایش بین المللی مدیریت ایمنی و ترافیک شاهد ارایه 60 مقاله و برگزاری 45 کارگاه آموزشی بودیم.

حسینی گفت: این همایش دو هدف اصلی را دنبال می کرد: اول، مشارکت پلیس راهور در تحقیقات علمی کشور و دوم، آگاهی از آخرین دستاورد های جهانی در زمینه ترافیک و افزایش حساسیت عمومی نسبت به این معضل که جان افراد زیادی را تهدید می کند.

وی ادامه داد: ششمین همایش بین المللی مدیریت ایمنی و ترافیک با حضور پژوهشگران برجسته از سراسر جهان و ارایه بیش از 300 مقاله علمی برگزار شد. در این رویداد علمی پژوهشگران از 10 کشور دستاورد های نوین خود را در حوزه مدیریت ایمنی و ترافیک به اشتراک گذاشتند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: سردار رادان بر اهمیت برگزاری چنین همایش های علمی بین المللی تاکید دارد و گفت که استقبال گسترده از همایش بین المللی مدیریت ایمنی و ترافیک نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

رییس پلیس راهور فراجا گفت: سال گذشته 20 هزار و 400 نفر در تصادفات جاده ای فوت کردند که هفت درصد از تولید ناخالص داخلی را صرف می کند.

در ادامه این مراسم، محمدعلی زلفی گل؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: با کمال خرسندی و افتخار، شاهد برگزاری همایش های علمی توسط فراجا و تعامل سازنده این نهاد با دانشگاه ها هستیم. این رویکرد ارزشمند نشان دهنده درک عمیق فراجا از اهمیت علم و دانش در حل معضلات جامعه، به ویژه در حوزه امنیت ترافیک و سلامت شهروندان است.

وی افزود: بی شک، اتکا به علم و دانش، کلید دستیابی به موفقیت در هر زمینه ای است. در حوزه امنیت ترافیک نیز، پژوهش و تحقیق علمی می تواند راهگشای پیشگیری از حوادث رانندگی، ارتقای فرهنگ ترافیک و در نهایت، حفظ جان و سلامت شهروندان باشد.

زلفی گل بیان کرد: برگزاری همایش های علمی، فرصتی ارزشمند برای تبادل نظر و ایده های نو بین متخصصان و دانشگاهیان فراهم می کند. این همایش ها، بستری مناسب برای رونمایی از دستاورد های علمی و پژوهشی در حوزه امنیت ترافیک و همچنین، زمینه ای برای هم افزایی و همکاری بین فراجا و دانشگاه ها در جهت ارتقای سطح دانش و آگاهی عمومی در این زمینه است.

وی اضافه کرد: هزینه های برگزاری چنین همایش هایی ناچیز است در مقایسه با دستاورد های ارزشمندی که برای ارتقای امنیت ترافیک و سلامت شهروندان به ارمغان می آید. فراجا با برگزاری این همایش، گامی مهم در جهت تحقق این هدف والا برداشته است. در این راستا، لازم است از دانشگاه هایی که با فراجا در برگزاری این همایش علمی همکاری داشته اند، صمیمانه قدردانی نماییم. تعهد و تلاش این دانشگاه ها در راستای ارتقای امنیت ترافیک و سلامت شهروندان، ستودنی و الهام بخش است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خسارت جانی تصادفات معادل 7 درصد تولید ناخالص داخلی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خسارت جانی تصادفات معادل 7 درصد تولید ناخالص داخلی"، کلیک کنید.