داروی ایرانی SMA در مرحله ارزیابی کیفی / احتمال عرضه دارو در خردادماه

داروی ایرانی SMA در مرحله ارزیابی کیفی / احتمال عرضه دارو در خردادماه

رییس سازمان غذا و دارو درباره توزیع داروی بیماران SMA و همچنین تولید نمونه داخلی داروی این بیماران توضیح داد.

دکتر حیدر محمدی در گفت وگو با وایکو، درباره تولید داخلی داروی بیماران SMA اظهار کرد: یک شرکت دانش بنیان در مسیر تولید داروی داخلی بیماران SMA گام برداشته است و داروی تولیدی در مرحله «ارزیابی کیفی» و سپری کردن مباحث آزمایشگاهی است. اگر نمونه داخلی داروی بیماران SMA تاییدیه های لازم را کسب کند، حدود خرداد ماه وارد مرحله تولید شود. 

وی با بیان اینکه درباره امور مطالعاتی و پژوهشی نمی توان به طور دقیق اظهار نظر کرد، افزود: شرکت دانش بنیانی که در مسیر تولید داروی ایرانی بیماران SMA گام برداشته، وعده داده است که شاید در خرداد ماه بتوانیم تولید این دارو را آغاز کنیم. امیدواریم که مشکلی در زمینه تولید داروی داخلی بیماران SMA پیش نیاید و در مسیر تامین این دارو گام برداریم. 

رییس سازمان غذا و دارو درباره توزیع نمونه خارجی داروی بیماران SMA گفت: نمونه خارجی داروی بیماران SMA را نیز طی 2 مرحله وارد کشور کرده ایم و براساس اولویت های تعریف شده در اختیار جامعه هدف قرار دادیم. آن دسته از بیمارانی که جزو گروه «اولویت اول» بودند داروی وارداتی را مصرف کرده اند. گروه «اولویت دوم» نیز در حال دریافت این دارو هستند که شرایط آنها باید ارزیابی شود. ارایه دارو برای سایر بیماران مبتلا به SMA که جزو سایر اولویت ها هستند مستلزم بررسی اثربخشی دارو است.

وی درباره هزینه های واردات نمونه خارجی داروی بیماران SMA به وایکو گفت: به طور قطع داروی تولید داخلی این بیماران نسبت به نمونه خارجی ارزان تر و توجیه پذیرتر است.

محمدی ادامه داد: موضوع مطالعات هم ارز زیستی در خصوص داروهای شیمیایی مطرح می شود اما بررسی های ارزیابی بالینی درخصوص داروهای بیولوژیک انجام می شود. بازهم تاکید می کنم شرکت دانش بنیانی که در مسیر تولید داروی بیماران SMA گام برداشته، قول داده است که بتوانیم این دارو را در خرداد ماه ارایه کنیم. 

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "داروی ایرانی SMA در مرحله ارزیابی کیفی / احتمال عرضه دارو در خردادماه" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "داروی ایرانی SMA در مرحله ارزیابی کیفی / احتمال عرضه دارو در خردادماه"، کلیک کنید.