درخواست برای تکرار این زیارت زیاد است

رییس ستاد مدینه اعلام کرد: از ابتدای حضور زایران ایرانی در عربستان، بیش از 40 هزار نفر، «زیارت دوره» را انجام داده اند و درخواست برای تکرار آن زیاد است.

به گزارش خبرنگار اعزامی وایکو به حج، زایرانی که پیش یا پس از مناسک حج، به مدینه می روند، در یکی از روزهای حضورشان به «زیارت دوره» می روند. این عنوان به زیارت اماکن زیارتی و تاریخی مدینه، غیر از مسجدالنبی و قبرستان بقیع، اطلاق می شود که مورد توجه و استقبال زایران هم قرار می گیرد.

«زیارت دوره» در عملیات حج 1403 یکی از برنامه های محوری و اصلی در دو شهر مکه و مدینه است که از سوی زایران با استقبال خوبی همراه شده است و برخی خواستار تکرار آن هستند که به دلیل فرصت پنج روزه حضور زایران در مدینه و البته فشردگی برنامه های آنها در مکه این امکان وجود ندارد.

با این حال، در مدینه یکی از روزهای حضور زایران به «زیارت دوره» اختصاص پیدا می کند که با برنامه ریزی صورت گرفته با توجه به گرمای هوا و برای پیشگیری از گرمازدگی زایران، این برنامه در نخسیتن ساعات صبح یا عصر انجام می شود.

درخواست برای تکرار این زیارت زیاد است

مسجد قبا، مسجد ذو قبلتین، مزار حمزه (عموی پیامبر) و شهدای اُحد، محل جنگ احزاب یا خندق و مساجد موجود در آن منطقه، مسجد مباهله، مسجد غمامه، چاه غرس، مساجد سبعه، از جمله مکان هایی است که زایران در زیارت دوره، آنها را می بینند.

«زیارت دوره» در حج با روایتگری و ارایه توضیحاتی همراه است که اطلاعات تاریخی این اماکن را در اختیار زایران قرار می دهد. تعدادی از زایران و حجاج ایرانی از زیارت دوره به عنوان یکی از بهترین برنامه های بعثه در طول حج نام می برند و اصرار به تکرار آن دارند.

درخواست برای تکرار این زیارت زیاد است

بنا بر اظهارات علی اصغری ـ رییس ستاد مدینه ـ از ابتدای حضور زایران یعنی از روز 24 اردیبهشت ماه تا کنون بیش از 40 هزار زایر در قالب 289 کاروان با 901 اتوبوس به زیارت دوره مشرف شده اند.

تعداد پر شماری از زایران در بازیدهای روزانه که حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ از هتل ها دارند ضمن تشکر برای اجرای این برنامه، درخواست تداوم آن را مطرح کرده اند. همچنین از واحد سمعی و بصری بعثه مقام معظم رهبری می خواهند تا فیلم روایت گری این مکان ها در اختیارشان قرار بگیرد.

درخواست برای تکرار این زیارت زیاد است

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست برای تکرار این زیارت زیاد است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست برای تکرار این زیارت زیاد است"، کلیک کنید.