درخواست جنجالی زلنسکی از آمریکا درباره روسیه

درخواست جنجالی زلنسکی از آمریکا درباره روسیه

آفتاب نیوز :

در شرایطی که تحولات میدان جنگ به نفع اوکراینی ها پیش نمی رود، این روزنامه آمریکایی گزارش داد که مقامات اوکراینی تماس های خود را تشدید کرده اند و این در حالیست که نیرو های نظامی اوکراینی در تلاش برای حفظ مواضع زمینی در میان پیشرفت روسیه در جهت خارکیف هستند.

گرچه دولت جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، برخی از داده های اطلاعاتی را به کی یف ارایه می کرد، اما مدت هاست که این درخواست ها را رد کرده، زیرا کاخ سفید می خواست هیچکدام از گزارش های اطلاعاتی آمریکا برای حملات به عمق خاک روسیه استفاده نشود.

در این گزارش آمده است، با این حال، جدیدترین درخواست کی یف توسط کاخ سفید برای بررسی پذیرفته شده است.

ولودیمیر زلنسکی، رییس جهور اوکراین از چین و کشور های جنوب جهان خواست تا در کنفرانس صلح اوکراین در سوییس شرکت کنند.

نیویورک تایمز گزارش داد، مقامات اوکراینی بر این باورند که داده های اطلاعاتی بیشتر در زمان واقعی و داده های بیشتر در مورد مهمترین اهداف، کارایی حملات فرا مرزی کی یف را بهبود می بخشد.

کشور های غربی از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در فوریه 2022، کمک های نظامی و مالی گسترده ای را به کی یف ارایه کرده اند. کرملین به طور مداوم نسبت به ادامه تحویل تسلیحات به کی یف هشدار داده و گفته است که این امر منجر به تشدید بیشتر درگیری ها خواهد شد.

رییس جمهور اوکراین با هشدار درباره تشدید حملات روسیه، گفت که درخواست غرب برای حل و فصل فوری جنگ قابل قبول نیست.

در آوریل 2022، روسیه یک یادداشت دیپلماتیک به همه کشور های ناتو درباره موضوع ارسال تسلیحات به اوکراین ارسال کرد. سرگیی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد که هرگونه محموله حاوی تسلیحات برای اوکراین به یک هدف قانونی و مشروع برای روسیه تبدیل خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست جنجالی زلنسکی از آمریکا درباره روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست جنجالی زلنسکی از آمریکا درباره روسیه"، کلیک کنید.