دستاوردهای دولت شهید جمهور در حوزه دارو / افتتاح 17 خط دارویی جدید در کشور

دستاوردهای دولت شهید جمهور در حوزه دارو / افتتاح 17 خط دارویی جدید در کشور

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به دستاوردهای دولت رییس جمهور شهید، گفت: آیت الله رییسی همواره در مورد تسهیل دسترسی و حمایت از تولید در حوزه دارو، غذا و تجهیزات پزشکی تاکید داشتند.

به گزارش وایکو، دکتر سید حیدر محمدی در خصوص اقدامات صورت گرفته در دوره ریاست جمهوری آیت الله رییسی  در حوزه سلامت گفت: اقدامات بسیار بزرگی در حوزه سلامت اتفاق افتاد که افتتاح 17 خط دارویی جدید و رونمایی از چندین داروی دانش بنیان، اجرای طرح دارویار در سال 1401، تولید بسیاری از محصولات دانش بنیان هایتک حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی از جمله دستگاه شتاب دهنده خطی، دستگاه سیتی اسکن، دستگاه الکتروشوک، ونتیلاتور تنفسی، ماشین های بیهوشی، دستگاه های دیالیز تخصصی پزشکی و بسیاری از ملزومات مصرفی با همت  شرکت های دانش بنیان و حمایت های بی بدیل ایشان انجام شد.

وی افزود: حمایت های ایشان در توسعه امنیت غذایی و فرمایشات و رهنمودهای مکرر در لزوم ارتقای امنیت غذا و اطلاع رسانی به مردم در خصوص دسترسی به غذای سالم و کمک همه دستگاه ها برای تامین و بالا بردن دسترسی مردم به غذای سالم در روزهای آخر سال 1402 را فراموش نمی کنیم.

رییس سازمان غذا و دارو گفت: پیگیری های های مکرر رییس جمهور فقیدمان برای حمایت تولید و تولیدکنندگان و توصیه برای در اولویت قرار دادن سلامت مردم و تامین دارو، تجهیزات و شیرخشک نوزادان به دستگاه ها و دستورات مکرر برای پرداخت اعتبارات به قید فوریت برای حوزه سلامت و بسیاری از حمایت های دیگر ایشان باعث شد که ما امروز خلا حضوشان را  دوچندان حس کنیم.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، محمدی تصریح کرد: امروز قطعا جمهوری اسلامی ایران یک یار بی بدیل و یک مجاهد بزرگ را از دست داد و امیدوارم در نزد خداوند متعال و جوار سیدالشهدا و سرور سالار شهیدان آرام بگیرند.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستاوردهای دولت شهید جمهور در حوزه دارو / افتتاح 17 خط دارویی جدید در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستاوردهای دولت شهید جمهور در حوزه دارو / افتتاح 17 خط دارویی جدید در کشور"، کلیک کنید.