دومین دوره آموزشی بین المللی علوم اعصاب شناختی برگزار شد

دومین دوره آموزشی بین المللی علوم اعصاب شناختی برگزار شد

دومین دوره آموزشی بین المللی علوم اعصاب شناختی در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد از مطالعه حیوانی تا نقشه برداری مغز انسان، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری وایکو، دومین دوره آموزشی بین المللی علوم اعصاب شناختی در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد از مطالعه حیوانی تا نقشه برداری مغز انسان، توسط ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با حضور شماری از اساتید، محققان و پژوهشگران مراکز علمی، دانشگاهی و تخصصی کشورمان و چند کشور دیگر در پژوهشگاه دانش های بنیادی در تهران برگزار شد.

دراین رویداد آموزشی، اساتید و محققان و متخصصان از مراکز علمی و تخصصی داخلی و خارجی، آخرین یافته ها و دانسته ها تحقیقاتی و پژوهشی درحوزه علوم اعصاب و اعصاب شناختی را ارایه دادند.

این رویداد علمی توسط سازمان بین المللی مطالعات مغز (ایبرو) و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، انجمن علوم اعصاب ایران و آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و شماری دیگر از مراکز علمی و تخصصی درقالب سخنرانی ها ، جلسات عملی و برپایی کارگاه ها با تمرکز بر تکنیک های آموزشی برپا شد.

ایبرو (IBRO) یکی از معتبرترین موسسات غیردولتی علمی است که با هدف توسعه و ترویج حوزه علوم اعصاب در بخش های مختلف از علوم پایه و بالینی کارکرد مغز، نوروبیولوژی، علوم شناختی، هوش مصنوعی از دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی، اساتید دانشگاه به ویژه جوان، محققان، مراکز تحقیقاتی، دانشگاه ها، انجمن های علمی علوم اعصاب و دانش های وابسته در سراسر جهان حمایت مالی در حوزه پژوهش و آموزش می کند.

این سازمان دارای پنج کمیته منتخب از دانشمندان برجسته در حوزه علوم اعصاب در قاره های مختلف از جمله آسیا و اقیانوسیه است و عباس حق پرست، عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دبیر انجمن علوم اعصاب ایران به عنوان یکی از هشت عضو کمیته آسیا – اقیانوسیه ایبرو و به عنوان نماینده ایران در این سازمان فعالیت دارد.

برگزاری این دوره آموزشی در حوزه علوم اعصاب شناختی با رویکرد مطالعات اعتیاد در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند ضمن ارتقا سطح علمی محققان ایرانی، امکان حضور محققانی از کشورهای آسیایی در این دوره را فراهم کرده و زمینه تقویت همکاری ها حمایتی، تحقیقاتی و علمی میان انجمن علوم اعصاب ایران و ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با ایبرو به عنوان یک سازمان بین المللی را توسعه و ارتقا بخشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دومین دوره آموزشی بین المللی علوم اعصاب شناختی برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دومین دوره آموزشی بین المللی علوم اعصاب شناختی برگزار شد"، کلیک کنید.