دیوان عالی کانادا درخواست مصادره اموال ایران را رد کرد

دیوان عالی کانادا درخواست مصادره اموال ایران را رد کرد

آفتاب نیوز :

دیوان عالی کانادا درخواست تجدیدنظر خانواده های قربانیان هواپیمای اوکراینی که خواستار مصادره اموال دولتی و بانکی ایران در خاک کانادا برای پرداخت میلیون ها دلار غرامت بودند را رد کرد.

دادگاه عالی انتاریو در سال 2021 ادعا کرد ایران به صورت عمدی، هواپیمای اوکراینی را سرنگون کرده است.

این دادگاه پس از آن 9 خانواده را به نمایندگی از 14 قربانی حادثه، مستحق دریافت نزدیک به 250 میلیون دلار غرامت تشخیص داد.

با این حال، دولت فدرال با وجود این که گفته ایران مسیول این حادثه است، اما استدلال کرده که دادگاه انتاریو طبق قوانین بین المللی نمی تواند به خانواده ها اجازه دهد که اموال ایران را توقیف کنند.

یک قاضی دادگاه عالی انتاریو هم جانب دولت را گرفت و استدلال کرد که اموال ایران بر اساس قوانین کانادا و به دلیل مصونیت دیپلماتیک، محافظت شده است.

طبق گزارش شبکه سی بی سی، «مارک آرنولد» وکیل خانواده های قربانیان پس از رد درخواست تجدیدنظر، گفت این حکم به معنای پایان این پرونده در کانادا خواهد بود.

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، پیشتر گفته بود: «ما در چارچوب قوانین ملی و بین المللی حداکثر تلاش خود را انجام دادیم تا بتوانیم بخشی از آلام خانواده های قربانیان این حادثه دلخراش را ترمیم و جبران کنیم».

او همچنین گفت: «جمهوری اسلامی ایران از ابتدا در این زمینه مسیولانه عمل کرده و به تلاش های خود در این رابطه ادامه خواهد داد، اما در عین حال استفاده برخی کشور ها از این حادثه تلخ را به عنوان ابزاری برای اعمال فشار بر ایران و سیاسی کردن موضوع، نمی پذیریم».

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیوان عالی کانادا درخواست مصادره اموال ایران را رد کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیوان عالی کانادا درخواست مصادره اموال ایران را رد کرد"، کلیک کنید.