روسیه ۵ جنگنده اوکراینی را در حمله به پایگاه هوایی منهدم کرد

روسیه ۵ جنگنده اوکراینی را در حمله به پایگاه هوایی منهدم کرد

روسیه اعلام کرد در حمله به یک پایگاه هوایی پنج جت نظامی اوکراینی را در شرایطی که کی‌یف برای ورود جنگنده‌های F-۱۶ آماده می‌شود، منهدم کرده است.

به گزارش وایکو، وزارت دفاع روسیه امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد موشک‌های اسکندر-ام را به یک پایگاه هوایی در نزدیکی شهر میرگورود (Myrgorod) در مرکز اوکراین، حدود ۱۵۰ کیلومتری از مرز روسیه شلیک کرده است که در نتیجه آن، پنج جنگنده چندمنظوره عملیاتی SU-۲۷ منهدم شده و ۲ فروند دیگر که در حال تعمیر بودند، آسیب دیدند.

این وزارت‌خانه همچنین تصاویری را منتشر و اعلام کرد که متعلق به بعد از حمله است. این تصاویر نشان‌دهنده دود خاکستری در فرودگاه که برخی از هواپیماهای پارک شده قابل مشاهده بودند و خاک سیاه در محوطه است.

خبرگزاری فرانسه با انتشار این خبر تاکید کرد که نتوانسته است فورا این فیلم یا ادعاهای روسیه را تأیید کند.

اما تحلیلگران نظامی روسیه و اوکراین پیش از این از حمله روز دوشنبه خبر داده بودند.

خبرنگاران نظامی اوکراین می‌گویند کی‌یف در این حمله تلفات تجهیزاتی را متحمل شده است و برخی از فرماندهان به دلیل پارک کردن هواپیماها در فضای باز بدون حفاظت کافی عصبانی هستند.

استفاده از جت‌های جنگنده در طول جنگ روسیه و اوکراین که اکنون در سومین سال خود قرار دارد، نسبتا محدود بوده است. هرچند کی‌یف امیدوار است که ورود جنگنده‌های غربی اف-۱۶ این کشور را قادر به محافظت از خود در برابر بمباران روسیه کند.

اوکراین از همان آغاز درگیری‌ها خواستار جنگنده‌های ساخت آمریکا بوده است. از این‌رو، چندین کشور ناتو متعهد شده‌اند که آنها را تامین کنند و ماه‌هاست خلبانان و خدمه اوکراینی را برای استفاده از آنها آموزش می‌دهند.

انتظار می‌رود اولین جت‌ها، از جمله از سوی هلند، بلژیک و دانمارک به زودی وارد اوکراین شود. روسیه وعده داده است که آنها را هدف قرار دهد و نابود کند. اما اوکراین نگفته است که اف-۱۶ها را در کجا مستقر خواهد کرد.

در این میان، تحلیلگران نظامی طرفدار روسیه از افزایش حملات مسکو علیه پایگاه‌های هوایی اوکراین در سال جاری قبل از تحویل مورد انتظار ادوات نظامی خبر داده‌اند.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روسیه ۵ جنگنده اوکراینی را در حمله به پایگاه هوایی منهدم کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روسیه ۵ جنگنده اوکراینی را در حمله به پایگاه هوایی منهدم کرد"، کلیک کنید.