رژیم لاغری معروفی که شما را پیر می کند!

رژیم لاغری معروفی که شما را پیر می کند!

آفتاب نیوز :

محققان در مقاله ای رازی مهم و نگران کننده از یک رژیم لاغری مشهور را فاش کردند که در ادامه جزییات آن را می خوانید.

محققان دانشگاه UTHealth San Antonio، TX، اخیراً مقاله ای را در Science Advances منتشر کرده اند که به بررسی اثرات رژیم های کتوژنیک، همچنین به عنوان «کتو» روی موش ها می پردازد.

با افزایش نرخ چاقی در ایالات متحده، بسیاری از مردم به رژیم های غذایی روی می آورند که فکر می کنند می تواند به کاهش وزن آن ها کمک کنند. رژیم کتو، که به طور سنتی برای درمان صرع استفاده می شود، یکی از این رژیم هاست که محبوبیت پیدا کرده است؛ رژیمی که شامل خوردن مقادیر بالاتر چربی در عین کاهش مصرف کربوهیدرات ها است، اما ظاهرا عوارضی دارد که تا پیش از این کسی از آن ها مطلع نبود، عوارضی بنام پیری قلب و کلیه.

محققانی که مطالعه فعلی را انجام دادند، با آزمایش بر روی موش ها، نگاهی دقیق تر به رژیم های غذایی کتوژنیک انداختند تا ببینند این رژیم چه تاثیری بر سلامتی دارد. آن ها در درجه اول به این موضوع علاقه داشتند که آیا رژیم غذایی به پیری سلولی کمک می کند یا خیر.

یافته های آن ها نشان داد که هنگام مقایسه گروهی از موش های تحت رژیم کتوژنیک با موش های گروه کنترل که تحت این رژیم نبودند، موش هایی که رژیم های کتوژنیک داشتند نرخ بالاتری از پیری را در اندام های حیاتی بدن خود تجربه کردند.

محققان نشانگر های مختلف سلامتی مانند کتون ها، گلوکز، حساسیت به انسولین، تری گلیسیرید، لیپوپروتیین های با چگالی کم و لیپوپروتیین های با چگالی بالا را در موش ها بررسی کردند. آن ها همچنین نمونه هایی از قلب، کبد و کلیه ها را برای شواهد آسیب بررسی کردند و در نهایت دریافتند که در برخی از اعضای اصلی بدن، از جمله قلب و کلیه ها، رژیم کتوژنیک منجر به پیری سلولی سریعتر می شود.

بدترین بخش عوارض این رژیم در بردن موش های گروه کریسکو این بود که سلول های پیش ایجاد شده نمی میرند و وقتی سلول های پیر نمی میرند، این می تواند منجر به التهاب، آسیب اندام ها و کمک به ایجاد تومور های خطرناک شود. با توجه به منبع معتبر موسسه ملی سلامت، پیری سلولی معمولا به عنوان یک فرآیند آسیب شناخته می شود که منجر به بیماری چند سیستمی یا پیری می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رژیم لاغری معروفی که شما را پیر می کند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رژیم لاغری معروفی که شما را پیر می کند!"، کلیک کنید.