رییس جمهور وارد قم شد/ آغاز دور دوم سفر استانی به خاستگاه انقلاب – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان

رییس جمهور وارد قم شد/ آغاز دور دوم سفر استانی به خاستگاه انقلاب - خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار وایکو، حجت الاسلام و المسلمین «سید ابراهیم رییسی» رییس جمهور اسلامی ایران ساعاتی قبل برای انجام دور دوم سفر استانی وارد شهر مقدس قم شد.

رییس جمهور در بدو ورود خود به شهر مقدس قم به زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها رفت.

حجت الاسلام رییسی در ادامه بر سر مزار علما و مراجع فقید مدفون در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها حضور یافت و فاتحه ای قرایت کرد.

مردم حاضر در حرم مطهر بانوی کرامت که از این دیدار غافلگیر شده بودند به سمت رییس جمهور آمده و به وی خیر مقدم می گفتند.

گفته می شود مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، عیسی زارع وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهرام عین الهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین داوود منظور رییس سازمان برنامه و بودجه و علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست، در دور دوم سفر رییس جمهور به حضور دارند.

رییس جمهور در نخستین برنامه خود پروژه بزرگ فیبر نوری منازل و کسب و کارهای استان قم را افتتاح خواهد کرد و در ادامه پروژه های حوزه راه و شهرسازی استان قم را افتتاح می کند.

قرار است استقبال مردمی از رییس جمهور ساعت 10 صبح از میدان روح الله به سمت خیابان ارم و حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها برگزار شود.

در ادامه حجت الاسلام رییسی در صحن امام رضا علیه السلام حرم مطهر بانوی کرامت و در آستانه میلاد فرخنده این بانوی بزرگ اسلام با اقشار مردم قم دیدار و در جمع آنان سخنرانی خواهد کرد.

سخنرانی در جمع طلاب، اساتید و فضلای حوزه علمیه قم در مدرسه مبارک فیضیه و همچنین شرکت در جلسه شورای اداری استان قم به منظور بررسی مصوبات دور نخست سفر و تصویب مصوبات جدید از دیگر برنامه های رییس جمهور در دور دوم سفر به شهر مقدس قم است.

حضور در جلسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و دیدار با علما و مراجع عظام تقلید از دیگر برنامه های رییس جمهور در روز دوم سفر به استان قم است.

گفتنی است برخی از اعضای کابینه سیزدهم به بخش ها و شهرستان های مختلف استان قم سفر خواهند کرد و از نزدیک مشکلات و مسایل مردم این مناطق را مورد بررسی قرار خواهند داد.

از روز چهارشنبه نیز مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در 30 دستگاه اجرایی استان قم با حضور معاونان وزیر و نمایندگان تام الاختیار این وزارتخانه ها برپا شده و طی سه روز آماده دریافت درخواست های مردمی هستند.

گفتنی است مرکز الکترونیک ارتباط مردمی دولت نیز در استان قم از روز چهارشنبه هفته جاری با حضور 600 کارشناس فعالیت خود را آغاز و تا روز جمعه هفته جاری به ثبت درخواست ها از طریق شماره تماس 111 و سایت www.111.ir اقدام می کنند.

رییس جمهور در دور اول سفرهای استانی و در سیزدهمین سفر استانی دولت سیزدهم 9 دی 1400 سفر دو روزه ای به قم داشت.

دور اول سفر رییس جمهور به استان قم 148 مصوبه داشته که 34 مصوبه به صورت کامل اجرایی شده و 98 مصوبه در دست اقدام است و 16 مصوبه دیگر نیز به دلایل مختلفی از جمله مشکلات زیرساختی و حقوقی اجرا نشده که در این سفر برای آنان تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.

بر اساس آخرین اعلام استاندار قم تاکنون 64 درصد مصوبات دور اول سفر رییس جمهور به استان قم اجرایی شده است و در دور دوم سفر رییس جمهور به قم قرار است 6 هزار میلیارد تومان اعتبار به مصوبات نهایی شده اختصاص یابد.

گفته شده عمده تمرکز سفر دوم رییس جمهور به استان قم پیگیری های ویژه نسبت به دستورات قبلی، حوزه مسکن، موضوعات فرهنگی و همچنین تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام و مصوبات انجام نشده در دور نخست سفر است که در این سفر قرار است برای آغاز عملیات اجرایی و تکمیل دو ابر پروژه نیمه تمام استان قم شامل مونوریل و فرودگاه قم دستورات لازم صادر شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییس جمهور وارد قم شد/ آغاز دور دوم سفر استانی به خاستگاه انقلاب – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییس جمهور وارد قم شد/ آغاز دور دوم سفر استانی به خاستگاه انقلاب – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.