«سیریل رامافوسا» بار دیگر رییس جمهور آفریقای جنوبی شد

«سیریل رامافوسا» بار دیگر رییس جمهور آفریقای جنوبی شد

«سیریل رامافوسا» برای دومین دوره توسط قانونگذاران آفریقای جنوبی به عنوان رییس جمهور انتخاب شد و این حرکت پس از آن رخ داد که حزب حاکم او با حزب مخالف ایتلافی را تشکیل دادند.

به گزارش وایکو، «سیریل رامافوسا» رهبر کنگره ملی آفریقا (ANC) در برابر «جولیوس مالما» از حزب چپ افراطی موسوم به «مبارزان آزادی اقتصادی» به پیروز قاطعی دست یافت و موفق شد 283 رای را از 400 عضو پارلمان کسب کند و این درحالیست که رقیب او صرفا 44 رای به دست آورد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد رامافوسا 71 ساله دومین دوره ریاست جمهوری خود را با کمک قانونگذاران از دومین حزب بزرگ کشور موسوم به «اتحاد دموکراتیک» و برخی احزاب کوچک تر به دست آورد.

وقتی کنگره ملی آفریقا در انتخابات ماه گذشته اکثریت پارلمانی خود را برای اولین بار بعد از 30 سال از دست داد، این احزاب تصمیم گرفتند طی روند رای گیری از سیریل رامافوسا حمایت کنند.

گزارش شده است که حزب کنگره ملی آفریقا یک توافق لحظه آخری را با «اتحاد دموکراتیک» منعقد کرده تا بدین تریب رامافوسا به عنوان رییس جمهور صنعتی ترین اقتصاد آفریقا باقی بماند. این احزاب اکنون در اولین ایتلاف ملی آفریقا جنوبی که در آن هیچ حزبی اکثریت پارلمان را ندارد، کشور را به طور مشترک اداره خواهند کرد.

رییس جمهور آفریقا جنوبی ضمن آنکه این توافق را «تولدی دوباره و دوره ای جدید برای کشور» خواند، گفت: «زمان آن برای احزاب فرا رسیده تا بر اختلافات غلبه و با یکدیگر همکاری کنند. این چیزی است که ما باید انجام دهیم و من به عنوان رییس جمهور متعهد به کسب آن هستم.»

کنگره ملی آفریقا از زمان اولین انتخابات دموکراتیک این کشور در سال 1994 که «نلسون ماندلا» رییس جمهور شد، همیشه بالای 50 درصد آرا را داشته است. با این حال به دلیل خشم نسبت به میزان بالای فساد، بیکاری و جرایم، حمایت از این حزب به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«سیریل رامافوسا» بار دیگر رییس جمهور آفریقای جنوبی شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«سیریل رامافوسا» بار دیگر رییس جمهور آفریقای جنوبی شد"، کلیک کنید.