شاه بیت ماموریت های پلیس/ ممنوعیت های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تاسیس

«مصوبّه ای برای کنترل نوسانات بازار ارز»، «اولین انتصاب در سازمان تازه تاسیس»، «شاه بیت ماموریت های پلیس»، «جزییاتی از همکاری ایران و روسیه در حوزه نفت و گاز»، «دومین دور رایزنی های سیاسی ایران و یک کشور آسیایی» و «ممنوعیت ها و محدودیت های جدید در یک حوزه جنجالی» از مهم ترین اخبار منتشر شده در شامگاه 19 اردیبهشت بود.

به گزارش وایکو، شامگاه نوزدهم اردیبهشت ماه 1403 خبرنگاران وایکو به تهیه اخباری در حوزه های مختلف پرداختند که در ادامه به مرور گزیده ای از آنها می پردازیم:

شاه بیت ماموریت های پلیس/ ممنوعیت های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تاسیس

مصوبه کمیته مداخلات ارزی بانک مرکزی برای کنترل نوسانات بازار ارز تمدید شد

سیاسی-  در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی که به ریاست سید ابراهیم رییسی رییس جمهور برگزار شد، اعضای این شورا با تمدید مصوبه کمیته مداخلات ارزی بانک مرکزی برای کنترل نوسانات بازار ارز موافقت کردند. موافقت با تمدید تبصره مصوبه قانونی تامین مالی منابع مربوط به طرح 550 هزار هکتاری خوزستان از محل واگذاری سهام دولت در شرکت توسعه نیشکر از دیگر مصوبات این جلسه بود.

وعده کاندیداهای مرحله دوم یک جریان سیاسی درباره ساختار و مدیریت مجلس آینده

سیاسی- کاندیداهای مرحله دوم ایتلاف انتخاباتی امناء (ایتلاف مردمی نیروهای انقلاب اسلامی) در اطلاعیه ای اعلام کردند که در صورت ورود به مجلس تلاش خواهند کرد تا شعار تغییر به نفع مردم را جامه عمل بپوشانند و برای اصلاح وضعیت اقتصادی و فرهنگی، تمام تلاش خود را به کار گیرند.

شاه بیت ماموریت های پلیس/ ممنوعیت های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تاسیس

سرپرست سازمان ملی سنجش منصوب شد

دانشگاه- عبدالرسول پورعباس طی حکمی از سوی سیدابراهیم رییسی رییس جمهور به عنوان سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور منصوب شد.

برنامه وزارت علوم برای طرح امریه دکتری استعدادهای درخشان

دانشگاه- محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین تجلیل از برگزیدگان دوره های بیست و هفتمین و بیست و هشتمین المپیاد علمی دانشجویی کشور که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، از طرح امریه دکتری برای استعدادها خبر داد و اظهار کرد: در این طرح پژوهش های دکتری استعدادهای درخشان برای نیروهای مسلح به عنوان خدمت سربازی لحاظ می شود.

شاه بیت ماموریت های پلیس/ ممنوعیت های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تاسیس

جزییاتی از همکاری ایران و روسیه در حوزه نفت و گاز

اقتصادی- محمدصادق جوکار رییس موسسه مطالعات بین المللی انرژی در حاشیه بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نشستی خبری درباره جزییات تفاهم نامه و همکاری ایران با روسیه در حوزه نفت و گاز، با تاکید بر اینکه قرار است روی دو موضوع همکاری صورت بگیرد، اظهار کرد: روس ها به دنبال بدست آوردن فناوری و تجارب ایران در حوزه حمل و نقل هستند و ایران نیز به دنبال دیجیتال کردن شبکه خطوط گاز است که روی این دو موضوع در حال کار هستیم. روسیه به دنبال بهره گیری از تجارب ایران در صنعت گاز است. همچنین در بخش های پتروشیمی نیز مذاکراتی برای تبادل تجربه صورت گرفته است.

تولید روزانه بنزین پالایشگاه آبادان به 17 میلیون لیتر رسید

اقتصادی- حکیم قیم مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان در حاشیه بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نشستی خبری اعلام کرد: در حوزه تولید بنزین تلاش کردیم با افزایش 4 میلیون لیتری تولید در سال 1402 و با طرح های ابتکاری در سال 1403، 2 میلیون لیتر دیگر به تولید بنزین خود اضافه کنیم و تولید روزانه بنزین را به 17 میلیون لیتر برسانیم.

افزایش 14 درصدی صادرات صنایع غذایی ایران

اقتصادی- ابوالحسن خلیلی رییس کمیسیون صنایع غذایی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به آمار و ارقام موجود، میزان صادرات بخش صنایع غذایی در سال 1402 را یک میلیارد و 811 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به سال 1401 که برابر با یک میلیارد و 580 میلیون دلار بوده، حدود 14 درصد افزایش داشته است؛ همچنین صادرات صنایع غذایی جهان در سال 2023 بالغ بر 700 میلیارد دلار اعلام شده و نسبت صادرات صنایع غذایی ایران در این سال در مقایسه با صادرات صنایع غذایی در جهان، 0.3 درصد بوده است.

شاه بیت ماموریت های پلیس/ ممنوعیت های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تاسیس

دومین دور رایزنی های ایران و تاجیکستان در تهران

جهان- دومین دور رایزنی های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان به ریاست مشترک علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فرخ شریف زاده معاون وزیر امورخارجه تاجیکستان در تهران برگزار شد؛ در این نشست باقری با اشاره به اهمیت و اولویت سیاست همسایگی در روابط خارجی ایران، تقویت همکاری با کشور هم کیش هم زبان، تاجیکستان را از مصادیق مهم اجرای سیاست همسایگی دانست.

وی همچنین با اشاره به تهدیدات امنیتی منطقه ای و فرامنطقه ای، تاکید کرد: ایجاد ناامنی  و حمایت از جریان های افراطی و تروریستی در منطقه یک واقعیت است که با حمایت های آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی شکل گرفته است.

تاکید پوتین بر تاثیرگذاری اوراسیا در مواجهه با تحریم ها

جهان- ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در نشست اتحادیه اقتصادی اوراسیا که در مسکو برگزار شد با بیان اینکه «برداشتن موانع باعث افزایش آزادی جا به جایی کالاها در این اتحادیه شده است»، اظهار کرد: اتحادیه اوراسیا تاثیر خود را در مواجهه با چالش های جدید ازجمله سیاست های تحریمی برخی از کشورها و از بین رفتن بسیاری از ستون های اساسی دادوستد بین المللی نشان داده است؛ همچنین اتحادیه اقتصادی اوراسیا تلاش های مضاعفی در راستای تقویت استقلال فناورانه کشورهای عضو و ترویج همکاری های صنعتی انجام می دهد.

شاه بیت ماموریت های پلیس/ ممنوعیت های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تاسیس

انرژی هسته ای اقتدار آفرین و ثروت ساز است

استان ها- محمد اسلامی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی در مراسم اختتامیه اولین کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای که در هتل عباسی اصفهان برگزار شد،  محور اساسی پرچمداری برای پیشوایی را فناوری های قدرت ساز و ثروت ساز مانند انرژی هسته ای دانست و اظهار کرد: این گونه فناوری هایی است که آقایی و سروری می آورد. ذخایر زیرزمینی در یک دوره ای، در عصر گذشته می توانستند قدرت ساز باشد، اما امروز قدرت در این عناصر تعریف شده و برای دستیابی به آن ها از تمام ابزارها استفاده می شود.

شاه بیت ماموریت های پلیس/ ممنوعیت های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تاسیس

ابلاغ دستورالعملی برای جلوگیری از حاشیه های غیرمتعارف فوتبال

ورزشی- مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در نامه ای به روسای کمیته های انضباطی، اخلاق و استیناف دستورالعمل پیشنهادی سازمان لیگ کشور درباره جلوگیری از حاشیه های غیرمتعارف را ابلاغ کرد. در این نامه آمده است: صدور اعلامیه، بیانیه، اطلاعیه و مصاحبه های غیرفنی و خارج از حوزه مسیولیت مقامات و ارکان رسمی باشگاه ها و اشخاص مرتبط با آنان در کلیه لیگ های کشور، قبل از مسابقه، حین مسابقه، پس از مسابقه، داخل یا خارج ورزشگاه که برخلاف مقررات جاری صورت پذیرد، تخلف محسوب می شود.

شاه بیت ماموریت های پلیس/ ممنوعیت های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تاسیس

درخواست رییس پلیس پایتخت از ماموران طرح نور/ سعه صدر داشته باشید

اجتماعی- سردار عباسعلی محمدیان رییس پلیس پایتخت در جلسه هدایت سیاسی که با حضور رییس سازمان عقیدتی سیاسی فراجا و جمعی از فرماندهان و کارکنان ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، طرح نور را شاه بیت ماموریت های پلیس توصیف کرد و به ماموران و کارکنان حاضر در این طرح توصیه کرد که سعه صدر خود را بالا برده و تلاش کنند که بهتر از قبل ماموریت خود را به انجام برسانند.

بازداشت کلاهبرداری که مدعی نفوذ در سفارت خانه ها بود

اجتماعی- سردار علی ولیپور گودرزی رییس پلیس آگاهی پایتخت از بازداشت فردی که با شگرد اخذ ویزای کشورهای اروپایی اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرده بود، خبر داد و گفت: به دنبال وقوع کلاهبرداری های سریالی از شهروندان تحت عنوان اخذ ویزای کشورهای اروپایی رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی حاکی از آن بود که یک مرد جوان اهل کشور افغانستان با چرب زبانی و ادعای نفوذ در سفارتخانه ها از شهروندان در تهران، مشهد و کرج مبلغ 22 میلیارد ریال پول دریافت کرده و متواری شده است. در نهایت نیز با پیگیری سرنخ های موجودُ مخفیگاه فرد موردنظر در خیابان پاسداران تهران شناسایی شد و او طی یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل گردید.

شاه بیت ماموریت های پلیس/ ممنوعیت های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تاسیس

پایان اشغالگری، تنها راه برقراری صلح و امنیت در منطقه است

فرهنگ و هنر- حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی عراق که با حضور علما و اندیشمندان کشورهای اسلامی برگزار شد، پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی و اقدامات ظالمانه این رژیم علیه ملت فلسطین را تنها راه برقراری صلح و امنیت در منطقه دانست و بر ضرورت تلاش علما برای متحد کردن امت اسلامی به منظور مقابله با دشمن صهیونیستی در یک صف واحد تاکید کرد.

ویژه برنامه های تلویزیون در دهه کرامت اعلام شد

فرهنگ و هنر-  همزمان با آغاز دهه کرامت شبکه های سیما ویژه برنامه هایی را به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) و ولادت امام رضا(ع) آماده پخش کرده اند و تلویزیون در دهه کرامت از جمعه، 21 اردیبهشت تا دوشنبه، 31 اردیبهشت با برقراری ارتباط زنده با آستان ملکوتی امام رضا(ع)، پخش مستند، میان برنامه های مناسبتی با دهه کرامت و پوشش و پخش مجالس مولودی خوانی برنامه هایش را روی آنتن می برد.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شاه بیت ماموریت های پلیس/ ممنوعیت های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تاسیس" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شاه بیت ماموریت های پلیس/ ممنوعیت های جدید یک حوزه جنجالی/ اولین انتصاب در سازمان تازه تاسیس"، کلیک کنید.