شهید جمهور الگوی حکمرانی را قدرت و عزت به میدان آورد – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان

شهید جمهور الگوی حکمرانی را قدرت و عزت به میدان آورد - خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار وایکو، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه عصر پنجشنبه در آیین سالگرد ارتحال امام راحل و هفتمین روز شهادت شهدای خدمت اظهار کرد: نام، یاد و مرام شهید همواره زنده است و اگر هم به ظاهر از دنیا بروند اما هنوز زنده اند، اما در واقع افرادی که در مسیر شهادت نیستند و زندگی آلوده فسادآمیز استکباری دارند، مرده اند.

وی افزود: همه انسان ها روزی از دنیا می روند و خوشا به حال آنانی که در مکتب امام راحل زیست و تنفس می کنند و حیات و مرگ آنها در مکتب امام است، همه باید مکتب امام را بشناسند و به آن عمل کنند.

حجت الاسلام خسروپناه با بیان اینکه مکتب امام راحل، چند اصل دارد تصریح کرد: اصل نخست مکتب توحید و خدامحوری است که در سطر همه امور این امام بزرگوار خدا بود.

وی گفت: رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس که عملیات دشواری بود خون دل زیادی خوردند تا خرمشهر آزاد شد و امام فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد که نشان از این دارد که در امور خدا را علت می دانستند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: کسی که عالم را محضر خدا را بداند در محضر خدا گناه نمی کند و در جهان از جمله ایران؛ هرگاه مسیوولی خدمت به مردم را فراموش کرد علت آن فرعون نفس وی بود و هر مسیولی که به مردم خدمت کرد ابتدا فرعون نفس خود را کشت.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری به عنوان شاگرد مکتب امام مراحل با همین نگاه توحیدی، مکتب امام را احیا کرده و آن را دنبال می کند و باید اذعان داشت توحید و خداباوری ابتدا فرعون نفس را می کشد و افرادی همانند شهید بهشتی قاضی عادل بر کرسی عدالت می نشیند و امثال شهید رجایی مردمدار می شوند.

خسروپناه در ادامه عنوان کرد: منشا مردم داری شهید رییسی توحید بود و هر مسیوولی که مردمداری واقعی داشته باشد و برای حفظ ظاهر نباشد به طور قطع موفق خواهد بود چرا که ملاک درجه توحید به درجه مردمداری واقعی برمی گردد.

وی اصل دوم مکتب امام راحل را اسلام اجتماعی برشمرد و گفت: امام راحل به عنوان رهبر فرزانه جهانی، یاد داد که نماز و روضه خوانی باید اجتماعی باشد و قبل از قیام امام اگر کسی از رابطه دین و جامعه و سیاست می گفت به وی می خندیدند اما اکنون علم، سینما، هنر و جامعه دینی یک امر بدیهی شده است.

مکتب امام راحل اسلام اجتماعی را احیا کرد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: مکتب امام راحل، اسلام اجتماعی را احیا کرد و حضور آیت الله رییسی در مناطق محروم و کارخانه های تعطیل و نیمه تعطیل مصداق همین اسلام اجتماعی است.

خسروپناه با بیان اینکه اصل سوم استکبارستیزی و حمایت از مستضعفان است، تاکید کرد: امام راحل همواره از مستضعفان جهان و مردم مظلوم فلسطین و جهان همیشه دفاع کرده است و زمانی که کسی در ایران جرات نداشت از آمریکا سخن بگوید امام راحل مقابل آنها ایستاد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در پیامی به دانشجویان غربی گفتند که قرآن را بفهمید و بدانید و در مقابل استکبار ایستادگی کنید.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: پس از اعلام وعده صادق، سازمان ملل جرات نکرد یک بیانیه علیه ایران صادر کند چراکه قدرت دیپلماسی رییس جمهور و وزیر خارجه شهید، قدرتی بسیار عظیم بود و مردم نباید فراموش کنند که رییس جمهور شهید مقتدر با وزیر خارجه خود توانستند دیپلماسی را با قدرت میدان جمع کنند و این الگوی حکمرانی است که عزت و قدرت به همراه دارد.

وی با اشاره به روحیه جهادی به عنوان اصل چهارم گفت: جهاد به معنی تلاش مستمر خستگی ناپذیر است و امام راحل و مقام معظم رهبری نیز اینگونه بوده و است و رییس جمهور شهید و همراهانشان نیز انسان های جهادی بودند.

خسروپناه صداقت را اصل بعدی دانست و عنوان کرد: ممکن است فردی ظاهری توحیدی و روحیه جهادی و استکبارستیز از خود نشان دهد اما صداقت نداشته باشد که این به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست چرا که صداقت نیز باید مورد توجه و در راس امور باشد.

وی تاکید کرد: در قیامت انسان را با صدق وی می شناسند و این موضوع مطرح نیست چه درجه، پست و مسیولیت داشته اند بلکه این سوال پرسیده می شود تا چه میزان در بینش، منش و کنش صادق بوده اید.

حجت الاسلام خسروپناه گفت: صداقت آیت الله رییسی این محبوبیت را در دل مردم ایجاد کرد و ملت بزرگ ایران با حضور در مراسم عزای این شهیدان قدردانی خود را از آنها نشان دادند.

خسروپناه اضافه کرد: کارگران شرکت های احیا شده استان مرکزی از جمله هپکو و آذرآب در مراسم تشییع میلیونی شهدای خدمت حاضر شدند تا قدردانی خود را از زحمات این شهید بزرگوار نشان دهند.

وی با تاکید بر انتخابات پیش رو گفت: به کسی باید رای دهید که مکتب حکمرانی کشور که ذیل مکتب امام است را به دنبال مکتب شهید رییسی طی کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهید جمهور الگوی حکمرانی را قدرت و عزت به میدان آورد – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهید جمهور الگوی حکمرانی را قدرت و عزت به میدان آورد – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.