طالبان : حقوق زنان افغان ارتباطی به آمریکا ندارد

طالبان : حقوق زنان افغان ارتباطی به آمریکا ندارد

به گزارش وایکو، سخنگوی حکومت سرپرست طالبان در واکنش به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه آمریکا درباره حقوق زنان افغان گفت که واشنگتن باید متوجه مسوولیت های خود در قبال قتل عام مردم غزه باشد و موضوع حقوق زنان در افغانستان هیچ ربطی به کاخ سفید ندارد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی حکومت سرپرست طالبان در واکنش به اظهارات اخیر آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت: واشنگتن باید متوجه مسوولیت های خود در قبال قتل عام مردم غزه باشد و موضوع حقوق زنان در افغانستان هیچ ارتباطی به کاخ سفید ندارد.

وی افزود: آمریکا با حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، چهره واقعی خود را به جهانیان نمایان کرد.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در نشست «ایتلاف برای استقامت اقتصادی زنان افغانستان» گفته بود: واشنگتن بر تقویت توانایی هایی زنان افغان سرمایه گذاری می کند.

رینا امیری نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در این نشست، اظهار داشت: 898 روز است که دختران از رفتن به مدرسه محروم هستند و 890 روز است که طالبان به زنان این کشور دستور داده تا محل کار ترک کنند و در خانه بمانند.

پس از سقوط دولت گذشته کابل و تسلط کامل طالبان بر افغانستان، زنان این کشور از بسیاری از موارد از جمله آموزش و کار محروم شدند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طالبان : حقوق زنان افغان ارتباطی به آمریکا ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طالبان : حقوق زنان افغان ارتباطی به آمریکا ندارد"، کلیک کنید.