طرح جوانی جمعیت در دستور کار مسیولان ارشد گلستان قرار دارد – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان

طرح جوانی جمعیت در دستور کار مسیولان ارشد گلستان قرار دارد - خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار وایکو، سیدعلی مهاجر شامگاه شنبه در مراسم اختتامیه رویداد اهدای جوایز استانی جوانی جمعیت اظهار داشت: مسیله جمعیت از موضوعات مهم و اولویت دار کشور است و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیز در همین جهت تصویب، ابلاغ و در دستور کار مسیولان ارشد استان قرار دارد.

وی گفت: طبق ماده 19 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، این رویداد پیش بینی شده است و در آن شاخص هایی برای تشویق و تقدیر از اقدامات فرهنگی و موثر در افزایش جمعیت مشخص شده است.

مهاجر افژود: فرهنگ سازی جهت رشد جمعیت، حساس سازی جامعه نسبت به این مساله، بسترسازی مناسب برای هم افزایی و تبادل اندیشه در میان جامعه نخبگانی به منظور رسیدن به نرخ رشد مطلوب در فرزندآوری و ازدواج، از اهدافی است که برای این رویداد تعریف شده و دومین دوره این رویداد در استان با همت دست اندرکاران با موفقیت برگزار شد.

وی ضمن اشاره به دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه جمعیت، افزود: اتفاقات خوبی در این رابطه رقم خورده است از جمله آن، تهیه اطلس جمعیتی برای اولین بار، به تفکیک شهرستان ها تا سطح روستا است، که نقش مهمی در تصمیم گیری و برنامه ریزی دارد.

مهاجر گفت: از جمله اتفاقاتی که در استان با پی گیری دکتر زنگانه رقم خورده است اعطای زمین به 743 خانواده 3 فرزند به بالا در 7 شهرستان استان به ارزش 450 میلیارد تومن و پرداخت تسهیلات بانکی فرزند آوری برای 2889 نفر و وام ازدواج برای 3982 نفر است.

وی خاطر نشان کرد: مطمیناً فروپاشی خانواده یکی از اهداف جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن است که باید در این خصوص هوشیار و حساس باشیم و برنامه داشته باشیم.

مهاجر گفت: مطمیناً با استراتژی وحدت و در کنار هم قرار گرفتن ظرفیت ها، که در استان توسط استاندار معزز عملیاتی شده است، گره ها باز و مشکلات بر طرف خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح جوانی جمعیت در دستور کار مسیولان ارشد گلستان قرار دارد – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح جوانی جمعیت در دستور کار مسیولان ارشد گلستان قرار دارد – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.