طنین دعای عرفه در حج

مراسم دعای عرفه حجاج ایرانی در صحرای عرفات برگزار شد.

به گزارش وایکو، شنبه 26 خرداد به افق عربستان روز عرفه است. زایران که از شب گذشته در صحرای عربستان حاضر شده اند، مراسم دعای عرفه را در چادرهای بعثه مقام معظم رهبری در کنار کوره رحمت (جبل الرحمه) برگزار کردند.

این مراسم درحالی با حضور پرجمعیت زایران برگزار شد که دمای هوا در صحرای عرفات به بیش از 45 درجه رسیده بود.

در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ، سیدعباس حسینی ـ رییس سازمان حج و زیارت ـ، نمایندگان مراجع عظام، سفیر و سرکنسول ایران در ریاض و جده و جمعی از خانواده شهدا و جانبازان در کنار زایران ایرانی حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم وحید براتی از قاریان کاروان قرآنی نور، آیاتی از قرآن را تلاوت کرد و سپس مهدی سلحشور از مداحان زیارت آل یاسین را خواند. امیر عارف فرازهای دعای عرفه را در عرفات طنین انداز کرد و در فرازهای دیگر سید محمود علوی از دیگر مداحان، این دعا را خواند. دعای عرفه در واقع نوای عارفانه امام حسین (ع) است.

زایران ایرانی در میان فرازهای دعای عرفه برای مردم مظلوه غزه نیز دعا کردند.

طنین دعای عرفه در حج

وقوف در صحرای عرفات تا غروب شنبه (نهم ذی الحجه به تقویم عربستان) ادامه دارد. زایران سپس برای ادامه اعمال حج، به سمت مشعر حرکت می کنند و پس از آن برای سه روز وقوف و رمی جمرات، به منا خواهند رفت.

به پیش بینی عربستان نزدیک به دو میلیون نفر در مناسک حج امسال حضور دارند که بیش از 87 هزار و 600 نفر آنها ایرانی هستند.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طنین دعای عرفه در حج" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طنین دعای عرفه در حج"، کلیک کنید.