عدم هماهنگی بین بخش خصوصی و مسیولان استان کرمان ناخوشایند است – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان

عدم هماهنگی بین بخش خصوصی و مسیولان استان کرمان ناخوشایند است - خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار وایکو، سید مهدی قویدل پیش از ظهر سه شنبه در نشست بررسی علمی و پژوهشی مشکلات واحدهای تولیدی رفسنجان، با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع)، به تکریم سرمایه گذاران اشاره کرد.

وی افزود: رونق بازار و معیشت زندگی مردم ارتباط تنگاتنگی با تشویق به فعالیت سرمایه گذار و فعالان اقتصادی دارد ولی متاسفانه این دیدگاه در جامعه کنونی کمرنگ شده است.

قویدل با ابراز گله مندی گفت: علیرغم تلاش و دغدغه مسیولان ارشد استانی، هماهنگی و انسجام کامل جهت رفع مشکل فعالان اقتصادی محقق نشده است.

معاون قضایی اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، عدم هماهنگی در بخش خصوصی و مسیولان استانی را ناخوشایند عنوان کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون در یک جنگ اقتصادی قرار گرفته ایم، افزود: باید به طور ویژه دیدگاه مان برای پیگیری مسایل مربوط به بنگاههای اقتصادی، دیدگاهی جهادی باشد تا کمک دهنده این افسران درجنگ اقتصادی باشیم.

قویدل تاکید کرد: بسیاری از مسایل در شهرستان ها قابل حل است و مسیولان قضایی شهرستان باید جلسات هفتگی جهت پیگیری مشکلات بخش های خصوصی برنامه ریزی کنند که بدون شک نتایج مثمر ثمری در پی خواهد داشت.

وی در ادامه از پیگیری مشکلات حقوقی و قضایی این واحدهای تولیدی در مرکز استان سخن به میان آورد و افزود: یکی از دلایل مشکلات بنگاه های اقتصادی مربوط به تعارض منافع است که باید بیشتر در این زمینه دستگاه های نظارتی ورود کرده وآگاهی بخشی و اطلاع رسانی شود.

معاون قضایی دادگستری کل استان کرمان با اشاره به عدم آگاهی برخی از مدیران نسبت به وظایف و اختیارات، بر اهمیت حمایت از فعالیت ها ی اقتصادی و تاثیر آموزش در افزایش آگاهی تاکید کرد.

قویدل ادامه داد: می طلبد که از این قبیل جلسات با حضور مسیولان و مدیران و همکاران قضایی گذاشته شود تا از نزدیک با مشکلات سرمایه گذاران آشنا شده و نگاهی جامع به مسایل پیدا کنند.

وی بیان کرد: مسیولان ارشد درصدد رفع مشکلات هستند ولی در رده های پایین تر سختگیرانه عمل می شود.

معاون قضایی دادگستری کل استان کرمان تاکید کرد: این رویه نشان از عدم آگاهی و ضعف اشرافیت مسیول به مسایل اقتصادی دارد.

قویدل افزود: با توجه به شرایط اقتصادی هم اکنون، ضرورت اولیه جامعه ما، همراهی با فعالان اقتصادی است.

وی در پایان جلسه به پیگیری ترک فعل ها تاکید کرد و گفت: برای محقق شدن شعار سال که خود یک دستور حکومتی از جانب مقام معظم رهبری مدظله العالی است توجه ویژه مسیولان لازم است.

یادآوری می شود: در این جلسه مقرر شد موانع و چالش های اعلامی پس از احصا در سه بعد تقنینی، اجرایی و حقوقی قضایی در سطح شهرستان ها، استان و ملی از طریق دادگستری کل استان کرمان و با همکاری و همگرایی مسیولین در سراسر استان پیگیری شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عدم هماهنگی بین بخش خصوصی و مسیولان استان کرمان ناخوشایند است – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عدم هماهنگی بین بخش خصوصی و مسیولان استان کرمان ناخوشایند است – خبرگزاری وایکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.