عربستان هفت نفر را اعدام کرد

عربستان هفت نفر را اعدام کرد

آفتاب نیوز :

هفت فرد اعدامی که هویت آن ها مشخص نیست، اما اسامی آن ها نشان می دهد که سعودی هستند، به «داشتن رویکرد تروریستی، ایجاد و تامین مالی سازمان ها و نهاد های تروریستی و انتقال اطلاعات و ارتباط با آن ها با هدف برهم زدن امنیت و ثبات جامعه و به خطر انداختن وحدت ملی آن» محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان «واس»، وزارت این کشور گزارش داد: این بزرگ ترین عملیات اعدام در یک روز از زمان اعدام 81 نفر در مارس 2022 است. وزارت کشور عربستان در بیانیه خود تشریح کرد که متهمان بین دسامبر 2019 و ژانویه 2022 دستگیر شده و امروز پس از تایید حکم توسط دادگاه تخصصی استیناف و دیوان عالی اعدام شدند.

دولت عربستان از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون، 11 مورد از 29 حکم اعدام مربوط به این اتهامات را اجرایی کرده است.

گفتنی است مقامات ریاض در سال گذشته نیز 170 تن را اعدام کردند که 33 نفر به دلیل محکومیت در پرونده های مرتبط با تروریسم اعدام شدند.

عربستان سعودی به دلیل استفاده بیش از حد از مجازات اعدام با انتقاد های مکرر مواجه است.

بر اساس گزارش عفو بین الملل، در سال 2022، عربستان سعودی در فهرست کشور هایی که بیشترین احکام اعدام را در جهان اجرا می کنند، در رتبه سوم قرار گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عربستان هفت نفر را اعدام کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عربستان هفت نفر را اعدام کرد"، کلیک کنید.