فخاری: حداکثر تا 2 ساعت بعد از پایان رای گیری نتایج به وزارت کشور اعلام می شود

فخاری: حداکثر تا 2 ساعت بعد از پایان رای گیری نتایج به وزارت کشور اعلام می شود

استاندار تهران می گوید که حداکثر تا 2 ساعت بعد از پایان رای گیری، آخرین نتایج به وزارت کشور اعلام می شود تا آن ها به مردم اطلاع دهند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری وایکو، «علیرضا فخاری» استاندار تهران با اشاره به دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس گفت: امروز شاهد رقم خوردن نقطه عطفی در انتخابات یعنی برگزاری انتخابات به صورت تمام الکترونیک هستیم؛ هر چه این روند تکمیل شود، سرعت و دقت و ایمنی انتخابات در این دوره و دوره های بعد تضمین خواهد شد.

وی ادامه داد: خوشحالیم با استفاده از این ابزار و تجهیزات، میزان تعلل و تاخیر در اخذ رای و حضور مردم پای صندوق های رای کمتر شده و مردم با آسایش و آرامش بیشتری می توانند رای دهند.

استاندار تهران درباره زمان اعلام نتایج انتخابات گفت: با توجه به اینکه در گذشته شمارش آرا به صورت دستی و با خوانش برگه های رای بود، باید صورت جلسه های طویلی را دوستان و همکاران در حوزه های اجرایی و نظارت تنظیم می کردند و گاهاً این کار طول می کشید، اما با برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی از دوستان قول گرفتیم که حداکثر تا دو ساعت بعد از اتمام انتخابات، آخرین نتایج به وزارت کشور اعلام شود تا آن ها به مردم اطلاع دهند.

وی ادامه داد: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک کار بسیار خوبی است که با پشتیبانی فنی و تامین تجهیزات و امکانات و تلاش همکاران در حوزه ارتباطات و مخابرات انجام می شود که از آن ها برای فراهم کردن زمینه لازم برای انجام این کار بزرگ تشکر می کنیم.

استاندار تهران با اشاره به شرکت مقام معظم رهبری در انتخابات در ساعات آغازین شروع انتخابات گفت: رهبر انقلاب از اولین نفراتی بودند که در انتخابات شرکت کردند. به دنبال این حرکت بسیار خوب و مسیولانه رهبری، مردم این کار را تداوم داده و در این مسیر حرکت داشتند؛ اکنون روند انتخابات به شکل مطلوبی در انجام است.

فخاری اضافه کرد: البته در مسیر شروع انتخابات یکی دو مشکل فنی وجود داشت که رفع شد. اکنون تمام شعب فعال و رای گیری صورت می گیرد. به نظر می رسد اوج حضور مردم پای صندوق های رای را در بعدازظهر شاهد خواهیم بود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری اهمیت دور دوم انتخابات کمتر از دور اول نیست، افزود: رقابت با یک رای تعیین کننده است؛ لذا مردم برای انتخاب افراد اصلاح، در انتخابات شرکت کرده و در اولین فرصت پای صندوق رای آمده و این تکلیف سیاسی را انجام دهند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فخاری: حداکثر تا 2 ساعت بعد از پایان رای گیری نتایج به وزارت کشور اعلام می شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فخاری: حداکثر تا 2 ساعت بعد از پایان رای گیری نتایج به وزارت کشور اعلام می شود"، کلیک کنید.