قاچاق میلیاردی طلا به امارات

قاچاق میلیاردی طلا به امارات

به گزارش خبرگزاری وایکو،تجزیه وتحلیل سوییسید، سازمانی متمرکز بر کمک های توسعه و حمایت، نشان داد که در سال 2022 در مجموع 435 تن طلا که عمدتا توسط معدنچیان کوچک استخراج شده و ارزش آن بیش از 30 میلیارد دلار است، به خارج از آفریقا قاچاق شده است.

به نقل از وایکو،سوییسید گفت که امارات مقصد اصلی طلای قاچاق آفریقا بوده و 405 تن طلا در سال 2022 به دست آورده است. این سازمان گفت که در دهه گذشته، امارات متحده عربی بیش از 2500 تن طلای قاچاق را با ارزش کل بیش از 115 میلیارد دلار پذیرفته است.

یک مقام امارات متحده عربی در پاسخ به سوالی درباره این یافته ها گفت که این کشور گام های مهمی برای رفع نگرانی ها در مورد قاچاق طلا برداشته و مقررات جدیدی را در مورد طلا و سایر فلزات گرانبها به اجرا گذاشته است.

تحقیقات رویترز در سال 2019 نشان داد که سالانه میلیاردها دلار طلا از آفریقا از طریق امارات به خارج قاچاق می شود، که دروازه ای به بازارهای اروپا، ایالات متحده و فراتر از آن بود.

220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قاچاق میلیاردی طلا به امارات" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قاچاق میلیاردی طلا به امارات"، کلیک کنید.