قرارگاه سلامت و جمعیت شهر تهران تشکیل می شود

قرارگاه سلامت و جمعیت شهر تهران تشکیل می شود

مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: شهردار تهران از ابتدا در دستور کار خود هشت قرارگاه را تعریف کرد. موضوع سلامت یکی از موضوعات هشت قرارگاه است که با عنوان قرارگاه سلامت و جمعیت شهر تهران تشکیل خواهد شد.

به گزارش وایکو، حمید صاحب – مدیرکل سلامت شهرداری تهران با تاکید بر اینکه ماهیت سلامت بین بخشی است، مطرح کرد: زمانی ما به دستاوردهای برنامه های ارتقای سلامت دست خواهیم یافت که تمام سازمان ها و نهادهای ذیربط در حوزه ماموریتی خود مشارکت داشته باشند. یک نهاد و یک سازمان به تنهایی نمی تواند موضوع سلامت را پیگیری کند.

وی با اشاره به اینکه شهردار تهران از ابتدا در دستور کار خود 8 قرارگاه را تعریف کرد، بیان داشت: موضوع سلامت یکی از موضوعات 8 قرارگاه است که با عنوان قرارگاه سلامت و جمعیت شهر تهران تشکیل خواهد شد و هم اکنون نیز دبیرخانه آن در اداره کل سلامت شهرداری تهران قرار دارد.

صاحب افزود: مقدمات ایجاد قرارگاه فراهم شده است و مکاتبات را نیز انجام دادیم ان شاءالله پس از انتخابات ریاست جمهوری اقدامات لازم انجام خواهد شد.

وی در خصوص نهادهایی که اعضای قرارگاه را تشکیل خواهند داد، گفت: عوامل داخل شهرداری اعم از سازمان ورزش، محیط زیست، آتش نشانی، آموزش های شهروندی و… از جمله اعضای این قرارگاه هستند. در خارج از شهرداری نیز دانشگاه ها، هلال احمر، بهزیستی، کمیته امداد، آموزش و پرورش و… از جمله سازمان هایی هستند که در قرارگاه سلامت و جمعیت شهر تهران شرکت خواهند داشت.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با تاکید بر اینکه در این قرارگاه در حوزه پیشگیری عمل خواهیم کرد، اظهار داشت: در قرارگاه هماهنگی در خصوص برنامه های آموزشی و مهارتی را با کمک دستگاه های مختلف انجام خواهیم داد. به عنوان مثال به کسانی که در معرض آسیب هستند و یا با آسیب زندگی می کنند و همچنین مادران کم برخوردار در سطح محلات کمک خواهیم کرد تا در برنامه های آموزشی و مهارت های زندگی مشارکت داشته باشند و در نهایت به آن ها تسهیلات شهری ارایه می کنیم.

وی افزود: ما معتقد هستیم هرکاری را که انجام می دهیم در نهایت باید منجر به توانمندسازی مردم و جلب مشارکت شهروندان در موضوع برنامه شود. به این امر شناسایی و بسیج گروه های مردمی در راستای اهداف سلامت و برنامه های ارتقای سلامت گفته می شود.

صاحب در پایان تاکید کرد: برنامه های قرارگاه به تمام گروه های سنی، اجتماعی اعم از سالمندان، معلولین، مادران، نوجوانان، کودکان و… اختصاص خواهد یافت.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قرارگاه سلامت و جمعیت شهر تهران تشکیل می شود" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قرارگاه سلامت و جمعیت شهر تهران تشکیل می شود"، کلیک کنید.