مخبر: مقاومت امروز در غزه، یادگار امام خمینی (ره) است

مخبر: مقاومت امروز در غزه، یادگار امام خمینی (ره) است

سرپرست ریاست جمهوری افزود:جریان مقاومت، فرهنگ مقاومت و مکتب مقاومت یادگار حضرت امام است و پیش از ایشان، هیچ بحثی از این موارد نبوده است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری وایکو، سخنرانی محمد مخبر مدیر قوه مجریه و معاون اول شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی در مراسم بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی یکشنبه شب مطابق با 13 خرداد 1403 مقارن با شب سالگرد ارتحال امام عظیم الشان، بعد از نماز مغرب و عشا در حرم مطهر ایشان بعد از نماز مغرب و عشا که با حضور جمع کثیری از خانواده معظم شهدا روحانیون اقشار مختلف مردم وفادار به انقلاب اسلامی و دوستدار امام و رهبری همراه است آغاز شد.

مخبر درباره ویژگی های شاخص حضرت امام گفت : اولین مشخصه حضرت امام باور و اعتماد به خدا بود، ایشان به وعده های الهی اعتقاد داشت ، امام به معارف اسلامی قرآن و احادیث مسلط بود.

وی افزود: امام به وعده های خدا اعتماد داشت و به وعده های الهی هم رسید .

سرپرست ریاست جمهوری گفت : امام در هر حرکتی که ورود کرد مقتدرانه و هوشمندانه وارد آن شده است .

سرپرست ریاست جمهوری افزود:جریان مقاومت، فرهنگ مقاومت و مکتب مقاومت یادگار حضرت امام است و پیش از ایشان، هیچ بحثی از این موارد نبوده است.

وی ادامه داد: مقاومت و جریان آن در فلسطین از زمانی شکل گرفت که امام (ره)، موضوع فلسطین را مسیله اول جهان اسلام اعلام کرد.

مخبر گفت : امروز همان جریان، مسیله فلسطین را به مسیله اول دنیا بدل کرده است.

سرپرست ریاست جمهوری افزود: امام، فقیه، فیلسوف، متکلم، عارف و سیاستمدار بود اما ویژگی هایی در امام بود که این ویژگی ها امام را نه تنها در ذهن و اندیشه جهان اسلام بلکه در جهان استضعاف نمونه و بارز کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مخبر: مقاومت امروز در غزه، یادگار امام خمینی (ره) است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مخبر: مقاومت امروز در غزه، یادگار امام خمینی (ره) است"، کلیک کنید.