منظره ای سحرآمیز پیش روی یاسمین مقبلی / عکس

تینا مزدکی: در اوایل این ماه، یاسمین مقبلی، فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی، تصاویر کاملاً خیره کننده ای از یک شفق قطبی سبز که مانند پرچم از مناطق جنوبی زمین تا فضا امتداد دارد، گرفته بود.

مقبلی در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه 21 فوریه گفت:« شفق های قطبی از اینجا فوق العاده هستند.» این شفق های قطبی سبز و قرمز که سطح زمین را در نوردیده بود و یاسمین مقبلی از آن ها صحبت می کرد، یکی از برجسته ترین صحنه هایی بود که او احتمالا در طول ماموریت خود دیده بود.

منظره ای سحرآمیز پیش روی یاسمین مقبلی / عکس

شفق روبان مانند زمانی پدیدار می شود که خورشید ما ذرات پر انرژی را به سمت جو فوقانی زمین می فرستد. میدان مغناطیسی محافظ سیاره ما به نوبه خود ذرات را به سمت قطب ها هدایت می کند و ذرات خورشیدی در تعامل با جو ما به شکل رنگارنگ می درخشند.

فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی در حال حاضر شفق های قطبی فوق العاده ای را مشاهده می کنند، زیرا خورشید به حداکثر فعالیت خورشیدی 11 ساله خود نزدیک می شود. شعله های بیشتر و پرتاب توده های تاجی ذرات به معنای فعالیت شفق بیشتر در زمین نیز هست.

منظره ای سحرآمیز پیش روی یاسمین مقبلی / عکس

یاسمین مقبلی گفت:«دوست دارم، چون هر بار که از پنجره به بیرون نگاه می کنم، در حیرت هستم. حتی اگر از همان نقطه باز هم گذر کنیم، هر بار، کمی متفاوت است. چه نورها متفاوت باشند، چه ابرها یا فصول یا زوایای خورشید، هر بار از زنده و زیبا بودن سیاره مان شگفت زده می شوم.»

منبع: space

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "منظره ای سحرآمیز پیش روی یاسمین مقبلی / عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "منظره ای سحرآمیز پیش روی یاسمین مقبلی / عکس"، کلیک کنید.