مهدی الفتی پرچمدار کاروان ایران در المپیک پاریس شد

مهدی الفتی پرچمدار کاروان ایران در المپیک پاریس شد

وایکو/گلستان مهدی الفتی اولین ژیمناست ایرانی راه یافته به المپیک پاریس با تصمیم هیات اجرایی کمیته ملی به عنوان پرچم داران ایران در مراسم افتتاحیه المپیک 2024 پاریس انتخاب شد.

با تصمیم هییت اجرایی کمیته ملی المپیک ندا شهسواری عضو تیم ملی تنیس روی میز و مهدی الفتی عضو تیم ملی ژیمناستیک به عنوان پرچمداران ایران در مراسم افتتاحیه المپیک 2024 پاریس انتخاب شدند.

ندا شهسواری برای سومین بار در تنیس روی میز توانست سهمیه حضور در المپیک را کسب کند و مهدی الفتی هم برای نخستین بار ژیمناستیک ایران را صاحب سهمیه المپیک کرد.

همچنین فاطمه مجلل عضو تیم ملی قایقرانی ایران در مراسم اختتامیه پرچمدار ایران خواهد بود.

پرچمداری ورزشکاران گلستان در رویدادهای ورزشی سابقه زیادی دارد، پیش از این و در رقابت های پارالمپیک توکیو، نورمحمد آرخی ورزشکار نابینای دوومیدانی گلستان مسوولیت پرچمداری کاروان ایران را به همراه زهرا نعمتی ملی پوش تیراندازی برعهده داشت.

گفتنی است، رضا سوخته سرایی پرچم دار کاروان ورزشی ایران در سه دورهه بازی های آسیایی 1982، 1986 و 1990 بود که در هر سه دوره نیز به مدال طلا رسید.

شعار کاروان المپیکی ایران «صلح برای کودکان» انتخاب شد و نام کاروان کشورمان «خادم الرضا» است.

بازی های المپیک پاریس از روز 24 جولای 2024 (3 مرداد 1403) آغاز خواهد شد.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهدی الفتی پرچمدار کاروان ایران در المپیک پاریس شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهدی الفتی پرچمدار کاروان ایران در المپیک پاریس شد"، کلیک کنید.