نتانیاهو «بدترین متحد آمریکا» – وایکو

«بنیامین نتانیاهو» طی چند روز گذشته موقعیت خود را به عنوان «بدترین متحد آمریکا» تثبیت کرده است. در واقع با توجه به رفتار او، اکنون این سوال در محافل سیاسی و داخلی آمریکا پرسیده می شود که آیا او اصلا متحد آمریکاست؟

به گزارش وایکو، در دویست و پانزدهمین روز جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، شمار شهدای فلسطینی به بیش از 34 هزار و 700 نفر رسیده است. پایگاه خبری «دیلی بیست» در مطلبی می نویسد: «آمریکا در گذشته متحدان بدی داشته است اما در عصر حاضر، هیچکسی به اندازه نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل بد نبوده است. او از روابط دیرینه اسراییل – آمریکا سوءاستفاده کرده و در سالهای اخیر آسیب و زیان هایی به همراه داشته است.»

این پایگاه خبری در ادامه می نویسد: «نتانیاهو توصیه های آمریکا را نادیده می گیرد و منافع آن را تضعیف می کند. او از حمایتی که از آمریکا دریافت کرده، سوءاستفاده کرده و بالاتر از همه اینها، او نسبت به حمایت های آمریکا ناسپاسی می کند. علاوه بر همه این موارد، نتانیاهو ویژگی های بد دیگری را هم با یکدیگر در آمیخته است. او ضمن آنکه نخست وزیر وحشتناکی است، خطاها و اشتباهات تاریخی متعددی مرتکب شده است. او هیولاهای راست گرا را در کابینه اش وارد کرده و مرتکب جنایات داخلی شده و از یک عنصر جنایتکار در سیاست ایالات متحده حمایت می کند.»

«دیلی بیست» با اشاره به میزان نارضایتی شهروندان اراضی اشغالی از بنیامین نتایاهو می نویسد: «نخست وزیر اسراییل درخواست هزاران اسراییلی معترض را نادیده می گیرد. آنها با توجه به سابقه فاجعه آمیز نتانیاهو خواستار استعفای او هستند اما نتانیاهو توجهی نمی کند. وی هم چنین درخواست های جامعه جهانی را برای ارایه کمک های بیشتر به مردم غزه زیر پا می گذارد و این بی اعتنایی هایی او درحالیست که سازمان های بین المللی از جمله رییس برنامه جهانی غذا هشدار داده اند که نوار غزه در بحبوحه یک قحطی تمام عیار است. علاوه بر داخل و بی اعتنایی به درخواست های جامعه جهانی، نتانیاهو تلاش های آمریکا را برای دستیابی به آتش بس در غزه مختل کرده و دست به حمله هوایی به رفح زده که دولت ایالات متحده با آن مخالف بوده است.»

سازمان ملل نیز گزارش هایی را علیه «خشونت سیستماتیک و مداوم اسراییل علیه فلسطینی ها در غزه» منتشرکرده است؛ خشونتی که اکثر قربانیان آن زنان و کودکان هستند.

پایگاه خبری «دیلی بیست» ضمن انجام گفت وگوهایی با مقامات آمریکایی، می نویسد: «دولت بایدن شدیدا از نخست وزیر اسراییل ناامید است. مقامات آمریکایی امیدوار بودند توافق آتش بس بتواند توقفی را برای ارسال کمک های بشردوستانه به غزه ایجاد کند و اسراییل هم فرصت این را داشته باشد که به آینده سیاسی خود توجه کند.»

نتانیاهو «بدترین متحد آمریکا»
بنیامین نتانیاهو و جو بایدن در تاریخ 18 اکتبر 2023

مذاکره کنندگان آمریکا به رهبری «ویلیام برنز» رییس سیا سعی کردند تا «راهی را برای توقف جنگ غزه پیدا کنند» و اعضای تیم بایدن به نقش محوری جنبش حماس در مذاکرات اذعان کردند اما در مرحله کنونی عمیقا از نتانیاهو حتی بیش از پیش «ناراضی» هستند.

روز دوشنبه جنبش حماس علنا اعلام کرد که با طرح آتش بس موافقت می کند اما رژیم صهیونیستی فورا ساز مخالف را کوک کرد و مدعی شد حماس با شروطی موافقت می کند که «اسراییل با آنها موافق نیست.» در این میان، پایگاه خبری اکسیوس هم گزارش داد که ظاهرا واشنگتن شروطی را از تل آویو پنهان نگه داشته بود و «تمامی مفاد قرارداد را به اسراییل نگفته است.»

پایگاه خبری «دیلی بیست» در پایان تاکید می کند: «شکست استراتژی نتانیاهو در روزهای اخیر نیز آشکار شده است و این مورد نتیجه مستقیم تصمیمات سیاسی فاجعه آمیز کابینه راست گرای اسراییلی است. هم چنین علاوه بر جایگاه خود بنیامین نتانیاهو، رابطه آمریکا-اسراییل به رغم تلاش های دولت جو بایدن، شکل افتضاحی به خود گرفته است.»

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو «بدترین متحد آمریکا» – وایکو" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو «بدترین متحد آمریکا» – وایکو"، کلیک کنید.