نفوذ صهیونیست‌ها به دیوان لاهه؛ وزارت خارجه هلند سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد

نفوذ صهیونیست‌ها به دیوان لاهه؛ وزارت خارجه هلند سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد

به گزارش وایکو؛ وزارت خارجه هلند در بیانیه‌ای از احضار سفیر تل آویو در این کشور خبر داد تا درباره اقدامات رژیم صهیونیستی در جاسوسی، تهدید و رخنه در رایانه‌های دیوان بین‌المللی کیفری (ICC) واقع در شهر لاهه توضیح دهد.

بنا بر گزارش گاردین، مودی افرایم سفیر رژیم صهیونیستی در هلند به وزارت خارجه این کشور احضار شد تا درباره این موضوع توضیح دهد که چگونه سازمان‌های اطلاعاتی (رژیم) اسرائیل در یک دوره ۹ ساله تلاش کرده‌اند تا به دفتر دادستانی دیوان بین‌المللی کیفری نفوذ و موجب تضعیف آن شوند.

به گزارش وایکو به نقل از گاردین، سخنگوی وزیر خارجه هلند گفت که از سفیر رژیم صهیونیستی خواسته شده است تا در رابطه با ادعاهای مطرح شده در مقاله‌های روزنامه گاردین گزارش دهد.

هلند به‌ عنوان کشور میزبان دادگاه بین‌المللی کیفری در لاهه طبق توافق با دادگاه موظف است از ایمنی و امنیت کارکنان این دیوان بین‌المللی محافظت کند.

پیش تر هلند به همراه ۹۳ کشور دیگر جهان در بیانیه‌ای متعهد شدند که از دیوان بین‌المللی کیفری در برابر فشارها و مداخلات سیاسی دفاع کنند.

همچنین کریم خان دادستان کل دیوان بین‌المللی کیفری ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرد که این دیوان به دنبال صدور حکم بازداشت برای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و همچنین شماری از مقامات حماس است.

این اولین مرتبه است که دیوان بین المللی کیفری رئیس یکی از نزدیک‌ترین متحدان آمریکا را هدف قرار می‌دهد.

هیاتی از قضات دیوان بین‌المللی کیفری درخواست کریم خان برای صدور حکم بازداشت را بررسی خواهند کرد.

دادستان کل دیوان بین‌المللی کیفری در گفت وگو با سی ان ان، اتهامات علیه نتانیاهو و گالانت را کشتار، ایجاد گرسنگی به عنوان روشی برای جنگ، جلوگیری از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه و هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان اعلام کرده است

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نفوذ صهیونیست‌ها به دیوان لاهه؛ وزارت خارجه هلند سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نفوذ صهیونیست‌ها به دیوان لاهه؛ وزارت خارجه هلند سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد"، کلیک کنید.