همه جزییاتی که باید درباره حراج سکه طلای بانک مرکزی بدانید

همه جزییاتی که باید درباره حراج سکه طلای بانک مرکزی بدانید

به گزارش وایکو -همه اشخاص حقیقی با تابعیت ایرانی و بالای 18 سال می توانند در حراج سکه طلای مرکز مبادله شرکت کنند.

حراج سکه ها هفته های آینده نیز ادامه خواهد داشت اما در حراج روز یکشنبه تنها ربع سکه عرضه خواهد شد.

متقاضیان ابتدا باید از امروز در سامانه market.ice.ir ثبت نام و احراز هویت کنند.

در این حراج هر فرد امکان ثبت سفارش برای 5 ربع سکه با قیمت های مختلف را دارد.

به روایت دنیای اقتصاد – قیمت سکه ها اعلام نشده و هر متقاضی، باید با توجه به قیمت های بازار، قیمت پیشنهادی مدنظر خود را در سامانه ثبت کند.

البته متقاضیان باید در اعلام قیمت پیشنهادی دقت کافی داشته باشند؛ زیرا در صورت برنده شدن، قیمت ثبت شده مبنای انجام معامله است.

همچنین ثبت قیمت پایین ممکن است باعث برنده شدن افراد نشود زیرا قیمت ها در مقایسه با سایر شرکت کنندگان ملاک برنده شدن یا نشدن است.

سامانه اعلام شده از ساعت 12 ظهر روز یکشنبه برای ثبت سفارش متقاضیان باز می شود و این روند تا ساعت 15 همان روز ادامه دارد.

پس از آن به مدت یک ساعت، یعنی تا ساعت 16 سفارش های ثبت شده بررسی می شود و از ساعت 16، پیامک های نتایج نهایی این مزایده به شرکت کنندگان ارسال می شود.

بررسی مرتب سازی و اولویت بندی سفارش ها بر اساس بالاترین قیمت پیشنهادی صورت می گیرد؛ در صورت برابری قیمت ها، مرتب سازی بر اساس زمان ثبت سفارش صورت می گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همه جزییاتی که باید درباره حراج سکه طلای بانک مرکزی بدانید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همه جزییاتی که باید درباره حراج سکه طلای بانک مرکزی بدانید"، کلیک کنید.